سایت رسمی ناصر حجازی نوشت:

عبدالرضا اکبری بازیگر مطرح سینما ، تئاتر و تلویزیون است . وی فیلمهایی چون کانی مانگا ، مزد ترس ، روز شیطان ، دختری با کفشهای کتانی و... را در کارنامه بازیگری خود دارد.اکبری در مهمانی هنری و ورزشی که بمناسبت تجلیل از ناصر حجازی برگزار شد ، حضور داشت. با عبدالرضا اکبری در ارتباط با اسطوره ایران هم کلام شدیم.او در مورد حجازی گفت:«آنچه از ناصر حجازی در ذهن دارم ، مقاومت و ایستادگی وی در تمامی سالهای زندگی بخصوص دوران بیماری است.از این رو نمی توانم باور کنم که چنین مرد مقاومی امروز در میان ما نباشد .دنیا همچون گلی است که برگهایش خیالی و خوارهایش حقیقی است و بقول ویکتور هوگو ، زندگی بمانند گلی است که عشق شهد آن می باشد. اگر امروز جسم حجازی در میان ما نیست اما نام و یاد وی زنده است . نام حجازی با فوتبال گره خورده است و عشق وی در دلها باقی است.عشق همچون شبنمی است که از آسمان به قلب انسان می رسد و حجازی همان شبنم است.حجازی زنده است و تا فوتبال ، فوتبال است حجازی در یادها می ماند .هر زمان که صفحه ورزش را ورق بزنیم و از تاریخچه باشگاه استقلال یاد کنیم و نام بزرگانی که در این باشگاه توپ زده اند را بخاطر بیاوریم ، نام حجازی بعنوان ستون اصلی باشگاه استقلال مطرح است . هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق / ثبت است در جریده عالم دوام ما .»
عبدالرضا اکبری در ادامه در مورد دلیل محبوبیت ناصر حجازی حرف می زند و می گوید:«نیک نامی و صاحب اخلاق بودن ، از مهمترین نکات بارز شخصیت حجازی است . تمام طلاهای زمین بقدر یک فضیلت اخلاقی ارزش ندارد. می گویند که اگر ثروت از دست برود ، چیزی از دست نرفته است و اگر سلامتی از دست برود ، چیزی از دست رفته است اما اگر اخلاق از دست برود ، همه چیز از دست رفته است.حجازی با همین خصوصیات اخلاقی با نیک نامی زندگی کرد و از اینرو محبوب دلها شد. بسیاری در عرصه ورزش و هنر آمدند و رفتند اما تنها چند نفر به چنین محبوبیت و مقام در میان مردم رسیدند که حجازی یکی از آنها است.»
این بازیگر سینا از نخستین دیدارش با حجازی حرف می زند و می گوید:«در شب تجلیل از حجازی که توسط خانواده وی برگزار شد ، برای اولین بار حجازی را از نزدیک دیدم.در لحظه اول مات و مبهوت ایستادم.بغض وجودم را فرا گرفت.در تمام دوران زندگی به حجازی عشق می ورزیدم ، به بازی ، تیپ ، شخصیت ... با گذشت لحظاتی کوتاه به سمت حجازی رفتم تا با وی احوالپرسی نمایم.آن مهمانی اولین و آخرین دیدار من با حجازی بود که از بهترین خاطرات زندگی ام بشمار می آید.وقتی نام حجازی می آید بسختی می توان از کلمات در ارتباط با او استفاده کرد .نام حجازی قلب را می لرزاند.بهتر است این جمله را بگویم "ناصر حجازی، بازیکن بزرگ فوتبال که کلام قاصر است از صحبت راجع به وی .حجازی گلبرگی بود دوست داشتنی اما مغرور نبود ، تواضع و فروتنی حجازی در میان مردم راز ماندگاری وی است.»
251 43

کد خبر 185762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رحمان سنقری IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
  57 0
  رفتی و از رفتن تو قلب ایینه شکسته...روحت شاد..ای مرد..
 • ناصر خان IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
  32 1
  فقط اینو میتونم بگم که تک بود ................اما رفت رفت تا هر وقت بیادش می افتیم چشمانمان پر از اشک گردد که چنین مردی را به ازانی دادیم زکف.
 • اشکان IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
  17 0
  ناصر خان تو برای ما زنده ای درود بر تو که در برابر نامردان سر خم نکردی و با شرافت زیستی
 • بدون نام IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
  15 0
  صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را که دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید .درود بر شرف پدر ومادرت ناصر خان که انسان شرافتمندی چون تو را تربیت کردند.روحت شاد
 • حمید IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
  15 0
  جهان پهلوان ناصر حجازی فقط همین
 • ایمان IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  6 0
  ناصر خان ، تو همیشه برای ما زنده ای و زنده میمونی .