وقتی نقاشان در گالری سیحون نقاب سفید می‌زند

«نقاب سفید» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی است که از ۲۲ دی ماه در گالری سیحون افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین روابط عمومی این رویداد هنری مولود عظیم پور کیوریتور این نمایشگاه گفت: «نقاب سفید» هفتادمین نمایشگاه گروهی است که کیوریتوری آن را برعهده دارم و در این نمایشگاه آثار ۱۷ تن از نقاشان در معرض دید مخاطبان هنرهای تجسمی قرار می‌گیرد.
او افزود: بیشتر نمایشگاه‌هایی که کیوریتوری آن ها را برعهده داشته‌ام موضوعی اجتماعی دارند و این موضوعات الزاما مردم سرزمین خودم را درگیر نکرده‌اند، بلکه موضوعی هستند که بشر امروز با آن درگیر است. برخی از نمایشگاه‌های گروهی که برگزار کرده‌ام با حضور هنرمندان ایرانی و خارجی در چهل کشور دنیا برگزار شده‌اند.
این هنرمند ادامه داد: در نمایشگاه های گروهی که برگزار می‌کنم جدا از موضوع، برایم مهم است که آثار با هم هارمونی و هماهنگی داشته باشند و پالت رنگی آثار یکی از مهم‌ترین مواردی است که در نمایشگاه گروهی به آن توجه دارم.
او درباره نمایشگاه نقاب سفید گفت: پس از شیوع کرونا در جهان، نوعی ناامیدی، افسردگی، استرس و ناامنی در جهان فراگیر شد و این موضوع بی شک ذهن هنرمندان را درگیر خود کرده است و در این نمایشگاه نیز مجموعه‌ای از آثاری که در چنین حال و هوایی خلق شده‌اند به نمایش درمی‌آیند.
به گفته این هنرمند ابعاد کارها متفاوت است و کوچکترین آثار در ابعاد ۴۰ در ۴۰ و بزرگترین آثار در ابعاد ۱۷۰ در ۱۲۰ خلق شده‌اند.
در این نمایشگاه آثارزنده یاد امیر حسین امیر جلالی،ابراهیم اکبری‌گرز،اسماعیل انوری فر،سعید امکانی،علیرضا پویا،
محسن جمالی‌نیک،ساوالان جماعتی ثمرین،رامین حفیظی،علی خالق،بهمن زارعیان،الیاس ستاری،علی سعیدی،علی گلباز،محمد علی مشرفی،همایون موسوی،پرویز معزز و اکبر نیکانپور به نمایش درمی‌آیند.
استیمنت این نمایشگاه مولود عظیم‌پور نوشته است،« نقاب سفید هنرمندان با سابقه و مطرح را در یک نمایشگاه گرد هم آورده است که محدودیت‌ها و رنج‌های اجتماعی بر انسان در عصر کنونی تحمیل شده در آن بازگو می‌شود و نوعی انتقاد از وقایع امروز ما است. جهانی بدون آرامش و حس امنیت، ترس و وحشت، درد، بیماری، غم ناامنی، نابسامانی و پریشان حالی در این مجموعه نقاشی ها را می‌توان کامل ترین نگاه و ذهن خلاق دانست، تلاشی برای آگاه کردن انسان ها از آنچه که می‌گذرد ، از عظمتی که در وجودشان است و خود از آن بی خبرند. در یک جمله؛ نگاهی از خود من تا جهان اطرافم هنرمندان این مجموعه هنگام خلق اثر دیگر فکر نمی کنند یکپارچه حس می‌شوند، نقاشی در دستان ایشان جاری می‌شود ، و آنچه را حس می کنند اجرا می‌شود تمامی آثار بر مبنای فضای موجود شکل گرفته، به همراه باوری که در آن اندیشه و حیات ریشه دارد ، این ریشه از طرفی به اندیشه و فرهنگ هنرمند ربط پیدا می کند و از طرفی به آنچه که امروز در محیط پیرامون رخ می دهد.»
نمایشگاه نقاب سفید از ۲۲ دی ماه تا چهارم بهمن‌ماه در گالری سیحون واقع در خیابان وزراء، کوچه چهارم، شماره ۱۱ برپاست.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1858806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =