سگ جنگی چابک روسیه که کنترل آن کار هر کسی نیست!/ عکس

در سال ۲۰۰۲ بود که یک نمونه اولیه از سوخو ۳۷ سقوط کرد؛ گفته شده‌است که دلیل سقوط آن نقص نرم‌افزاری بوده‌است و تثبیت‌کننده افقی آن در حین پرواز از کار افتاده‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سوخو ۳۷ یک جنگنده تک سرنشین و دو موتوره بود که برای نمایش قدرت روسیه و در راستای ارتقاء Su-۲۷M طراحی شده بود. سوخو ۳۷ با نازل‌های بردار رانش، رادار پیشرفته و اویونیک ارتقا یافته توسعه یافت. قابلیت مانور و نبرد هوایی قابل توجهی را به نمایش گذاشت. اما علیرغم اینکه یک سگ جنگی بسیار چابک بود، اما به خلبانان ماهر نیاز داشت و در کنترل با چالش‌هایی روبرو بود؛ عدم کنترل کافی خلبان روی هواپیما هنگام رزم هوایی مستقیم بین دو هواپیمای جنگی از چالش‌های سوخو ۳۷ بود.

طراحان مطمئن روس، این پرنده را رویایی برای شکستن رکوردهای مرگبار می‌پنداشتند و به حیات مجدد صنعت هوانوردی روسیه امیدوار بودند اما در نهایت تنها چند فروند پیش نمونه از سوخو ۳۷ تهیه شد و تولید آن تعلیق و یا درواقع متوقف شد و دلیل آن نیز عدم اختصاص بودجه لازم به پروژه آزمایشی اعلام شد.

سگ جنگی چابک روسیه که کنترل آن کار هر کسی نیست!/ عکس

رنگ‌آمیزی وهم‌انگیز این هواپیما به شکل خاکی و قهوه‌ایی است. این هواپیما دارای کد «۷۱۱ آبی» بود که بعداً به «۷۱۱ سفید تغییر» کرد. سوخو ۳۷ اولین پروازش را در فرودگاه رامنسکویه در تاریخ ۲ آوریل ۱۹۹۶ انجام داد که خلبانی آن را یوگونی ایوانوویچ فرولوف برعهده داشت. در ۱۲ روز پس از آن، ایگو وتینستف نیز به فرولوف پیوست و این دو به نوبت خلبانی هواپیما را برعهده می‌گرفتند.

سگ جنگی چابک روسیه که کنترل آن کار هر کسی نیست!/ عکس

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1859239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =