دفاع حدادعادل از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها

مهر نوشت: رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: مجلس آینده باید در عین توجه به مشکلات و درخواست‌های حوزه‌های انتخابیه، به برنامه‌های درازمدت اداره کشور نیز توجه کند.

«غلامعلی حدادعادل» رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در جلسه شورای مرکزی ائتلاف ضمن تسلیت مجدد بابت شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه تروریستی کرمان، این اقدامات را ناشی از عقده‌گشایی دشمنان از شکست مقابل ملت ایران عنوان کرد.

حدادعادل در ادامه با اشاره به اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان گفت: همانطور که ملاحظه کردید، شورای نگهبان در این دوره با مساعدت بیشتری صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداها را تایید کرد که نشان از آمادگی برای افزایش مشارکت و شور انتخاباتی است و ما هم امیدواریم که شاهد تشکیل مجلس کارآمد و انقلابی باشیم.

مروری بر آرایش انتخاباتی سیاسیون/ اصلاح‌طلبان گلایه‌مند از احراز صلاحیت‌ها/ ائتلاف با لاریجانی در راه است؟

حقیقت پور: بهترین جا برای قالیباف خیابان بهشت است /اصولگرایان در سرلیستی به اختلاف می‌خورند /شریان و پایداری نیروهای احمدی نژاد را پوشش می‌دهند

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به ضرورت همراهی قوا به خصوص مجلس و دولت با یکدیگر برای حل بهتر مشکلات کشور، به تمثیل رهبر معظم انقلاب از این همکاری اشاره و گفت: رهبر انقلاب همراهی دو قوه مقننه و مجریه را مانند حرکت قطار تشبیه کردند که در اینجا مجلس ریل‌گذاری می‌کند و دولت لوکوموتیو پیشرفت کشور را روی این ریل‌ها حرکت می‌دهد. بنابراین همراهی و همفکری و هم‌جهت‌بودن این دو قوه، تاثیر بسیار زیادی بر حل سریع‌تر مشکلات خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس آینده باید مجلسی باشد که در عین توجه به مشکلات و درخواست‌های حوزه‌های انتخابیه به برنامه‌های درازمدت اداره کشور نظیر برنامه‌های توسعه، بودجه و … نیز توجه داشته باشد گفت: در گذشته شاهد بودیم یکی از دلایل اختلافات میان دو قوه این بود که میان نگاه‌های منطقه‌ای و ملی گاهی تعارضاتی به وجود می‌آمد که باید در این دوره توازن میان این دو نگاه برقرار شده تا شاهد رشد کشور باشیم.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: من از اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان‌ها که وظیفه مهم و سنگین تعیین نامزد نهایی مورد حمایت جبهه ائتلاف را برعهده دارند، درخواست می‌کنم کاندیدایی را معرفی کنند که فقط به مسایل ساده منطقه‌ای توجه نکند و نگاه ملی داشته باشد و منافع محلی را به منافع ملی ترجیح ندهد و این مساله یکی از شاخصه‌هایی است که نماینده تراز انقلاب باید داشته باشد.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1860161

برچسب‌ها