ایسنا نوشت:<BR>

معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم و تحقيقات و فناوري اظهار كرد: تشكل‌هاي دانشجويي در هر نشست و تجمعي كه داشته و خواهند داشت به مساله انتخابات مجلس اشاره دارند و ان‌شاء‌الله از اين فرصت استفاده خواهيم كرد تا نيروهاي معتقد به نظام و كساني كه دغدغه پيشرفت و ارتقاي مشاركت حداكثري در كشور را دارند، در فضايي باز در دانشگاه‌ها به تضارب نظرات بپردازند.
غلامرضا خواجه‌سروي در نشستي خبري افزود: تشكل‌هاي دانشجويي با برگزاري نشست‌هاي سياسي از نمايندگان مجلس و كانديداها براي حضور در دانشگاه‌ها دعوت كنند و در اين راستا ممانعتي صورت نپذيرد و بر اساس قوانين موجود بر دانشگاه‌ها برخورد شود.
وي با بيان اين‌كه «فضاي دانشگاهي در حال حاضر نسبتا معتدل، سالم و منطقي است» افزود: مي‌توان به اين فضا اتكا كرد، چراكه بايد حرف‌هاي دانشگاهيان شنيده شود چون دغدغه‌شان پيشرفت كشور و تحقق معنويات نظام است. ما از برگزاري فعاليت تشكل‌هاي دانشجويي در دانشگاه‌ها حمايت مي‌كنيم و برخوردهاي سليقه‌اي را نمي‌پذيريم.
معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم و تحقيقات و فناوري در جواب سوالي مبني بر اين‌كه بسياري از تشكل‌هاي دانشجويي فعال به دليل مجوز ندادن دانشگاه براي برگزاري جلسات و نشست‌هاي سياسي گلايه دارند، گفت: اين موضوع را ما نيز شنيده‌ايم. اما بايد بگويم اگر سخنراني و مناظره‌اي و حتي تريبون آزاد و نشستي بر اساس مقررات موجود مصوب شوراي عالي فرهنگي سلسله مراتب خود را طي كرده باشد، هيچ حق جلوگيري از برگزاري اين نشست‌ها وجود ندارد، مگر اين‌كه هماهنگي لازم انجام نشده باشد و اگر چنين اتفاقي بيفتد و بعد از طي شدن مراحل لازم مخالفت صورت پذيرد ما پيگيري خواهيم كرد.
وي گفت: تشكل‌هاي دانشجويي در وزارت علوم مسوول دارند و با اين وزارتخانه در ارتباط هستند و مي‌توانند با دبيرخانه هيات مركزي نظارت كه متصدي دارد كارهاي خود را هماهنگ كند. چراكه دانشگاه بايد با جاهاي ديگر تفاوت داشته باشد و محل تضارب آراء و نه تضارب افراد باشد و ما اميدواريم كه به اين سمت حركت كنيم.
 4545
 
 
 
 
کد خبر 186146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =