خودروهای متفاوت شرکت آلمانی با راننده از راه دور

یورونیوز نوشت: «وی» (Vay)، استارت‌اپ آلمانی رانندگی از راه دور روز چهارشنبه ۱۷ ژانویه اعلام کرد که نخستین سرویس تجاری خود را در لاس وگاس راه‌ اندازه کرده است که در آن یک راننده از راه دور، خودروهای اجاره‌ای برقی را به طور کوتاه مدت به مشتریان تحویل می‌دهد و پس از پایان زمان اجاره آن را تحویل می‌گیرد.

این سرویس در حال حاضر، در اطراف دانشگاه نوادا لاس‌وگاس و منطقه هنری شهر در دسترس است و این خودرو به‌صورت دقیقه‌ای اجاره داده می‌شود. این خودروها برخلاف وسایل نقلیه خودران، به یک راننده واقعی از راه دور متکی است.

کالب وارنر، مدیرعامل «وی» در ایالات متحده توضیح می‌دهد: «می‌توانید یک دکمه را فشار دهید تا خودرویی در عرض چند دقیقه به شما تحویل داده شود.»

بیشتر بخوانید:

وی اضافه می‌کند: «خودرو بدون راننده به متقاضی تحویل داده می‌شود، متقاضی سوار خودرو می‌شود و ماشین به هر کجا که بخواهد رانده می‌شود، چه برای چند دقیقه باشد، چه چند ساعت یا حتی بیشتر. سپس وقتی کار متقاضی تمام شد، دکمه را فشار می‌دهد، راننده از راه دور خودرو را از مشتری اول پس می‌گیرد و به کاربر بعدی تحویل می‌دهد.»

خودروهای متفاوت شرکت آلمانی با راننده از راه دور

«وی» تاکنون حدود ۱۱۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند شرکت سوئدی کینویک و کُتو و شرکت فرانسوی یورازیو دریافت کرده است. این شرکت آزمایش‌هایی را در جاده‌های اروپا و ایالات متحده با رانندگان از راه دور انجام داده است.

دانستنی‌ها؛ خودروهای خودران چگونه کار می‌کنند؟

توماس فون‌دراوهه، مدیرعامل شرکت «وی» به رویترز گفت که با گذشت زمان این استارت‌اپ به‌تدریج ویژگی‌های خودران را معرفی می‌کند چراکه از دوربین‌های موجود در وسایل نقلیه می‌آموزد.

وی معتقد است که این شرکت می‌تواند در آینده خودروهای خودران بسیار ارزان‌تری از فناوری «لیدار و رادار» مورد استفاده اکثر توسعه دهندگان خودروهای خودران ارائه دهد.

وی افزود: «ما شاهد یک یا دو دهه تعامل انسان و ماشین خواهیم بود که در آن رانندگی خودکار زمانی که در دسترس باشد و آماده استقرار، نقشی را ایفا می‌کند و سپس نقش دیگر همیشه از سوی یک راننده از راه دور انجام می‌شود. »

وی معتقد است که این استارت‌آپ می‌تواند در موقعیت‌های مختلف رانندگی «مورد استفاده گسترده» قرار گیرد.

فون‌دراوهه افزود: «اگر هر وسیله نقلیه‌ای که از خط تولید خارج می‌شود مجهز به رانندگی از راه دور باشد می‌توانید یک نیروی از راه دور داشته باشید که مثلا خودروی شما را پارک کند یا از این نیرو بخواهید که خودروی شخصی شما را به خانه هدایت کند.»

شرکت «وی» مستقر در برلین آلمان است که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و پنج سال را صرف توسعه فناوری رانندگی از راه دور خود کرده است.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1862163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =