امیرعبداللهیان بر اهمیت باز ماندن مسیرهای مواصلاتی تاریخی در روند تحولات قفقاز تأکید کرد

وزیر خارجه کشورمان در دیدار با «واهاگن خاچاطوریان» بر اهمیت بازماندن مسیرهای مواصلاتی تاریخی در روند تحولات قفقاز و عدم تغییرات ژئوپلیتیکی تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه اجلاس داووس با «واهاگن خاچاطوریان» رئیس جمهور ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان با اشاره به سفیر اخیر خود به ارمنستان و دیدار و گفتگو با وزیر خارجه و دبیر شورای امنیت ملی این کشور گفت: ارمنستان در سیاست همسایگی ایران جایگاه مهمی دارد.

وی با اشاره به روابط قوی دو ملت گفت: ارزیابی ما این است که روابط دو کشور در حال پیشرفت است و تقویت این روابط تامین کننده منافع دو ملت است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حفظ ثبات و امنیت در منطقه قفقاز را حائز اهمیت توصیف کرد و افزود: همواره از گفتگوهای صلح باکو و ایروان حمایت کرده و می‌کنیم و معتقدیم‌ که باید از طریق راه‌ حل‌های منطقه‌ای به ثبات در منطقه برسیم.

وی بر اهمیت بازماندن مسیرهای مواصلاتی تاریخی در روند تحولات قفقاز و عدم تغییرات ژئوپلیتیکی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از ارمنستان بعنوان همسایه خوب ایران گفت: هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ارمنستان نداریم.

«واهاگن خاچاطوریان» رییس جمهور ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از روابط دوستانه و سازنده دو کشور، به پیوندهای تاریخی میان دو ملت و آثار و نقش مثبت آن در گسترش روابط دوستانه و همکاری های دوجانبه تهران ایروان اشاره کرد و گفت: ما باید این دوستی ها را به نسل های آینده دو کشور منتقل کنیم.

رییس جمهور ارمنستان تقویت همکاری‌های بخش خصوصی و شرکت‌های دو کشور را خواستار شد.

وی همچنین تقویت همکاری های دو کشور در حوزه حمل و نقل و ترانزیت را حائز اهمیت دانست.

رییس جمهور ارمنستان همچنین از حمایت ایران از روند صلح و ثبات و استقرار در قفقاز قدردانی کرد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1862260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =