رییس‌جمهور گفت: راه خنثی کردن توطئه‌های دشمنان ساختن ایران است و این‌که در این راه تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم و ایران را بسازیم. <BR>

 به گزارش خبرآنلاین، دکتر محمود احمدی‌نژاد که  در ادامه سفرهای استانی  در استان تهران  به شهرستان پاکدشت رفته است، در جمع مردم این شهرستان با اشاره به وضعیت نظام بین‌الملل گفت: کشورهای استکباری در اقتصاد دچار مشکل و بن‌بست هستند و راه آن را در لشکرکشی به افغانستان و عراق جستجو کرده‌اند. وقتی جیب عده‌ای سرمایه‌دار بی‌فرهنگ خالی می‌شود، بجای اصلاح رفتار خود در جیب دیگران دست می‌کنند. این فرهنگ ناصالحان است که در مراکز اصلی قدرت جهان مسلط شده‌اند و وقتی می‌بینند که ملت ما کمر همت بسته و تصمیم گرفته قله‌های عزت و پیشرفت را فتح کند و پرچمدار صلح و عدالت در جهان است در برابر آن مانع‌تراشی می‌کنند و هر روز بهانه و طراحی جدیدی راه می‌اندازند.
 اهم اظهارات وی به نقل از ایسنا به شرح زیر است:
*نگاه کنید که چه کسانی در برابر پیشرفت‌های هسته‌یی ما بهانه‌جویی می‌کنند. وضع دنیا را ببینید فرهنگ و منطق سلطه‌گران به مسخره کشیده شده است، خودشان هزاران بمب اتم ذخیره کرده‌اند آن وقت ملت ما را به ساختن بمب اتم متهم می‌کنند در حالی که ما بارها توضیح داده‌ایم، اما گویی آن‌ها نمی‌شنوند و باید برخی سخنان را در گوش‌شان فرو کرد. ملت ما نیازی به بمب اتم ندارد، بمب اتم متعلق به کسانی است که دو روز پیش گاو‌چران بودند و مردم بومی آمریکا را با اسلحه و زور کشتند.
* ملت ما نیازی به بمب اتم ندارد، بمب اتم متعلق به کسانی است که فاقد منطق هستند، ملت ما صاحب فرهنگ و تمدن است. به ما می‌گویند ثابت کنید که بمب ندارید، چگونه ما چیزی که از اساس وجود ندارد را ثابت کنیم، کسی که اتهام می‌زند باید اثبات کند، من بارها‌ گفته‌ام و باز هم می‌گویم ملت ما برای پیشبرد برنامه‌های خود نیازی به بمب اتم ندارد، اما این را هم بگویم که ما هیچ بمب نداشته‌ایم و نداریم و نخواهیم داشت و نمی‌خواهیم داشته باشیم، اما اگر روزی ملت ما بخواهد بمب اتم بسازد از شما ترسی ندارد و مردانه می‌گوید که می‌خواهد بسازد، بمب اتم ما همین جوانان عزیز پاکدشتی هستند.
* بهانه می‌آورند و در سیستم بانکی کشور می‌خواهند اختلال ایجاد کنند، آن‌ها می‌بینند که ذخایر ارزی ما زیاد است و سرعت پیشرفت کشور بالاست و کارهای زیادی در حال انجام است و خودشان در بحران هستند شروع به بهانه‌تراشی می‌کنند، آن ارباب بزرگ حرفی می‌زند و نوچه‌های او دنباله کار او را می‌گیرند، دولت آمریکا 32 سال است که با ما رابطه‌ای ندارد و با چنین تحریمی برای او اتفاقی نمی‌افتد، اما تعجب از نوچه‌هایی اروپایی است که چشم بسته مثل نوکرهای بی‌اختیار حرف‌های او را تکرار می‌کنند. اگر سرمایه‌دارها خیانت و دزدی کرده‌اند و شما مشکل اقتصادی دارید، راه آن در این نیست که به پول‌های دیگران دست‌اندازی کنید، از این بی‌اخلاقی‌ها و کثافت‌کاری‌ها دست بردارید، خیال می‌کنند دنیا شهر هرت است، اما بدانید کوچک‌ترین دست‌اندازی به ذخایر ارزی ملت ما به منزله یک دزدی بزرگ است و ملت ما با انجام دهنده آن مثل یک دزد برخورد می‌کند.
* ملت ما چه نیازی به پولشویی دارد، پولشویی کار قاچاقچیان است که ریشه‌هایشان در اروپا و آمریکاست. هر کجا شما رفتید قاچاق موادمخدر 10 برابر شد، شمایید که موادمخدر می‌فروشید و پنهان‌کاری می‌کنید، ملت ما نیاز به این کارها ندارد، خجالت بکشید، دست بردارید، فکر کردید با این دروغ‌ گفتن‌ها ملت ما را از حرکت به سمت قله‌های پیشرفت منصرف می‌کنید، ملت ایران اولا ذره‌ای از حقوق خود عقب‌نشینی نمی‌کند و اجازه نمی‌دهد احدی علیه حقوق ملت ما دست‌درازی کند.
* در جایی گفتم که آمریکا هزار پایگاه نظامی در جهان دارد که آن‌ها هیچ پاسخی نداشتند آیا این اشغال نظامی دنیا نیست؟ کدام دولت از آمریکا متجاوزتر و جنایت‌کارتر است، اما آمریکا باید بداند که دوران زورگویی و قلدری به پایان رسیده است و ملت‌ ما اجازه نمی‌دهد کسی به او زور بگوید. ملت ما را به ترور متهم می‌کنند در حالی که ملت ما خود قربانی ترور است، تمام این‌ها بهانه است تا جلوی پیشرفت کشور را بگیرند.
/212 212
کد خبر 186353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =