۷ پاسخ سپاه پاسداران به عملیات تروریستی علیه ایران /سردار جوانی: انتقام سخت از آمریکا ادامه دارد /اگر اندکی عقل دارید، در رفتارتان تجدید نظر کنید

سردار یدالله جوانی در هفته‌نامه صبح صادق نوشت: بررسی پیشینه و اقدامات موشکی و انتقام از جنایتکاران و تروریست‌ها از سوی جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، هیچ یک از اقدامات تروریستی علیه ملت ایران، بدون پاسخ نمانده و از این پس نیز به هر جنایتی پاسخ قاطع و مناسب داده خواهد شد.

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادداشتی نوشت:

پس از اقدامات تروریستی «موساد» و «داعش» علیه فرماندهان مقاومت و زائران سلیمانی در کرمان، مطالبه به حق مردم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گرفتن انتقام خون شهیدان از عاملان و آمران این جنایت‌ها و اقدامات تروریستی بود. فرمانده محترم کل سپاه، هم به دلیل رسالت سپاه و هم در پاسخ به مطالبات مردم، با صراحت اعلام کرد: «از تروریست‌های جنایتکار انتقام خواهیم گرفت.»

در نهایت این وعده سپاه به خواست و مطالبه به حق مردم، در دقایق اولیه روز ۲۶ دی ماه سال جاری، با شلیک چندین موشک به مرکز موساد درمنطقه اربیل کردستان عراق و برخی مقرهای گروهک تروریستی داعش در ادلب سوریه تحقق پیدا کرد. بازتاب‌ها و واکنش‌های پس از انتقام موشکی سپاه از صهیونیست‌ها و داعش و همچنین اخبار و اطلاعات منتشره از تلفات و خسارت‌های وارده به عاملان و آمران اقدامات تروریستی در کرمان نشان می‌دهد، ضربه وارده فراتر از تصور بوده، آنان هیچ‌گاه تصور چنین ضربه‌ای را نداشتند.

عملیات انتقام نیروی هوایی ارتش از عراق/ هشدار مهمی که به صدام داده شد

تیراندازی در آمادگاه ارتش کرمان /۵ سرباز کشته شدند /سرباز متواری بازداشت شد

ارتش اسامی ۵ سرباز جانباخته تیراندازی در باغین کرمان را اعلام کرد

بررسی پیشینه و اقدامات موشکی و انتقام از جنایتکاران و تروریست‌ها از سوی جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، هیچ یک از اقدامات تروریستی علیه ملت ایران، بدون پاسخ نمانده و از این پس نیز به هر جنایتی پاسخ قاطع و مناسب داده خواهد شد.

از سال ۱۳۹۶ تا به امروز، سپاه پاسداران به هفت اقدام تروریستی به شرح زیر پاسخ داده است:

۱ـ در خرداد ۱۳۹۰ سپاه در پاسخ به اقدام تروریستی داعش علیه مجلس شورای اسلامی، طی عملیات لیله‌القدر با موشک‌های ذوالفقار و قیام، مقر تروریست‌های داعشی در سوریه را در هم کوبید.

۲ـ در شهریور ۱۳۹۷ به دنبال اقدامات تروریستی عناصر گروهک تجزیه‌طلب دموکرات در مناطق کردنشین، سپاه مقر حزب دموکرات در کوی سنجق اقلیم کردستان عراق را با هفت موشک فاتح ۱۱۰ منهدم کرد.

۳ـ در مهر ۱۳۹۷ و در پاسخ به جنایت تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز، سپاه طی عملیات ضربت محرم، با موشک‌های ذوالفقار و قیام و پهپادهای بمب‌افکن، مقرهای داعش در شرق فرات را منهدم کرد.

۴ـ در دی ۱۳۹۸ و در پاسخ به جنایت تروریستی آمریکا و به شهادت رساندن سردار سلیمانی، سپاه «عین‌الاسد» پایگاه راهبردی آمریکا در عراق را با ۱۳ فروند موشک بالستیک فاتح ۳۱۳ و قیام موشک‌باران کرد. اگرچه انتقام سخت از آمریکایی‌ها به دلیل آن جنایت، همچنان به قوت خود باقی است و ان‌شاءالله روزی تحقق پیدا خواهد کرد، اما موشک‌باران عین‌الاسد، ضربه محمکی به ارتش آمریکا بود و هیمنه و ابهت آنان را فرو ریخت.

۵ـ در اسفند ۱۴۰۰ مقر جاسوسی موساد در اربیل عراق، به دلیل اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها در ایران، با موشک‌های سپاه منهدم شد. این اقدام سپاه، صهیونیست‌ها را به دلیل شکست اطلاعاتی و امنیتی، در بهت و حیرت فرو برد.

۶ـ در سال ۱۴۰۱ نیروی زمینی سپاه در پاسخ به اقدامات تروریستی گروهک‌های تجزیه‌طلب، مقرهای زیادی از این گروهک‌های تروریستی را در منطقه اقلیم کردستان عراق با موشک‌های فتح ۳۶۰ منهدم کرد.

و اما در هفتمین مورد، پاسخی قاطع به جنایت تروریست‌ها در حادثه تروریستی کرمان و همچنین به شهادت رساندن «سردار سیدرضی موسوی» در سوریه داده شد. در ضربه اخیر موشکی سپاه، عناصرمؤثری از موساد در اربیل و از داعش در ادلب سوریه به هلاکت رسیدند.

پاسخ‌های سخت، قاطع و بهنگام به هر نوع اقدام تروریستی در ایران از سوی هر کشور و گروه تروریستی، دو پیام واضح دارد. پیامی برای ملت ایران مبنی بر اینکه مدافعان امنیت، بدون هیچ ملاحظه و واهمه‌ای، با تروریست‌ها برخورد کرده و توان لازم برای این برخورد را هم دارند.

و اما پیام دوم، به دشمنان است که اگر اندک عقلی داشته باشند، باید با دریافت این پیام در رفتارهای خود در قبال ملت ایران تجدیدنظر کنند. تروریست‌ها و حامیان آنان باید با مروری بر اقدامات تروریستی خود در ۴۵ سال گذشته و به ویژه در سال‌های اخیر علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران، متوجه این واقعیت بشوند که با این قبیل جنایت‌ها، نه تنها نمی‌توانند خللی در اراده ملت ایران در پیمودن مسیر پیشرفت و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی وارد کنند؛ بلکه آنان با این جنایت‌ها و ریختن خون بی‌گناهان، از یک سو ناخواسته انسجام ملی و روحیه مقاومت و ایستادگی را در ایرانیان تقویت می‌کنند و از سوی دیگر، زمینه اقدام قاطع و مشروع جمهوری اسلامی در گرفتن انتقام را فراهم می‌آورند. تروریست‌ها باید این پیام را جدی بگیرند که موشک‌های بالستیک و نقطه‌زن ایران، امنیت را از آنان هر چند در نقاط به ظاهر دوردست باشند، می‌گیرد.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1863761

برچسب‌ها