۰ نفر
۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۹

بررسی اوضاع طبیعی منطقه جزیره العرب در کنار بیان ویژگیهای شهرها، اقوام گذشته، دختر کشی، طلاق های ظالمانه، برده برداری و ...از جمله مطالب کتاب «سیمای عرب جاهلی» است.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «سیمای عرب جاهلی» نوشته قاسم فائز از سوی انتشارات علمی فرهنگی در 336 صفحه با قیمت 8 هزار تومان منتشر شد.

 

در کتاب «سیمای عرب جاهلی»، ابعاد گوناگون زندگی عرب جاهلی از دیدگاه قرآن بررسی شده است؛ از اوضاع طبیعی منطقه جزیره العرب گرفته تا اوضاع اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، دینی و تاریخی آن؛ مثل: ذکر گیاهان، حیوانات، شهرها، اقوام گذشته، ناامنی، تعصب، تفاخر، شرک، دختر کشی، طلاق های ظالمانه، برده برداری و ربا.

 

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «تاریخ تحول دینی این منطقه نشان می‌دهد که دین به ویژه در شمال این منطقه با توحید شروع شده و به مرور ایام با بت پرستی انحطاط پیدا کرده است. از این رو ضمن پرستش بت، به کعبه به عنوان خانه خدا احترام گذاشته می‌شد و به پاره‌ای احکام ابراهیمی عمل می کردند و از همه مهم‌تر در کنار پرستش بت‌ها، الله را نیز می‌پرستیدند و او را خالق جهان می دانستند...»

 

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. سایر هموطنان نیز با پرداخت هزینه ارسال پستی، می توانند تلفنی سفارش کتاب دهند.

 

291/60

 

 

کد خبر 186789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =