رفع مشکل کاربری اراضی درناحیه  غرب شهرکرد

شهردار شهرکرد گفت: دغدغه مالکانی که در ناحیه غرب پس از تغییر کاربری‌ها با مشکل مواجه شدند رفع و از سال آینده پروانه ساخت و ساز صادر می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، محمدحسین واحدیان در دومین برنامه دیدار مردمی در مسجد جامع چالشتر اظهارداشت: ناحیه غرب شهرکرد به لحاظ نوع بافت متفاوت است بنابراین طرح‌های مختلع در قالب بازآفرینی برای این ناحیه پیش‌بینی و اجرا شده است‌.

وی با بیان اینکه جمعیت زیادی در سه محله اشکفتک، مهدیه و چالشتر ساکن می‌باشد، افزود: در راستای ارائه خدمات به شهروندان ساکن در این ناحیه و بهره‌مندی از اعتبارات دولتی طرح‌های بازآفرینی با کمک مشاور تعریف و به راه و شهرسازی ارائه شد.

شهردار شهرکرد بیان کرد: در همین راستا اوایل سال جاری حدود ۱۱ پروژه با ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار در استان مصوب و جهت جذب اعتبار به تهران ارسال شد که این پروژه‌ها شامل آسفالت، اصلاح جوی و جداول، اصلاح پیاده‌رو، ایجاد فضای سبز و بوستان، ایجاد خانه فرهنگ و... بوده است‌.

واحدیان ادامه داد: در راستای آسفالت معابر توانستیم ۲۰۰ تن قیر از محل اعتبارات بازآفرینی و ۵۵۰ تن قیر از اعتبارات شهرداری به ناحیه غرب اختصاص و ۱۵۰ هزار مترمربع از معابر ناحیه غرب آسفالت شد.

وی گفت: در اجرای طرح نهضت آسفالت، ۵۵۰ هزار متر مربع از معابر ۴ ناحیه آسفالت شد که تلاش کردیم توزیع عادلانه را در نواحی داشته باشیم.

شهردار شهرکرد تصریح کرد: به دنبال اجرای طرح نهضت آسفالت، در برخی کوچه‌ها اجرای طرح هدایت آب‌های سطحی و آبنما را داشته‌ایم‌ که اجرای آبنما در سایر کوچه‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

واحدیان با اشاره به دغدغه مالکان درخصوص ساخت و سازها و کاربری اراضی افزود: در زمان الحاق سه محلات طرح تفصیلی با طرح جامع تطابق نداشته و کاربری‌ها با مشکل مواجه شده و امکان ساخت و ساز وجود نداشت که با پیگیری‌های انجام شده و با همکاری مشاور کاربری‌ها در استان تصویب و به تهران ارسال که پس از تصویب مشکل رفع و پروانه ساخت و ساز برای مالکین صادر می‌شود.

وی با اشاره به مشکل اراضی روبروی دانشگاه شهرکرد طی چند دهه گذشته افزود: با همکاری دستگاه قضا ورود کردیم و مالکیت افراد مشخص و تنها ۶ نفر مالکیتشان احراز نشده است که پس از احراز بلافاصله اراضی تعیین تکلیف می‌شوند.

شهردار شهرکرد خاطرنشان کرد: اصلاح پیاده‌روهای اصلی ناحیه غرب در بلواررهبر، پیاده‌روسازی و کف فرش اطراف قلعه و تقویت وسایل بازی سه پارک ناحیه غرب نیز دز دستور کار قرار دارد.

وی ورودی ناحیه غرب را یکی از مبادی پرتردد شهر عنوان کرد و گفت: طراحی و اجرای ورودی از سمت غرب در دستور کار قرار دارد.

واحدیان اضافه کرد: احداث ساختمان منطقه یک شهرداری شهرکرد جهت ارائه خدمات به شهروندان در دست اجرا است و پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1868898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =