گازگرفتگی در ساختمان چهار طبقه مسکونی در شرق تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه گازگرفتگی ساختمان چهار طبقه مسکونی در شرق تهران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه گازگرفتگی ساختمان چهار طبقه مسکونی در منطقه تهرانپارس و مسمومیت چهار نفر در این حادثه خبر داد.

سید جلال ملکی روز سه‌شنبه در گفت‌و گو با ایرنا گفت: ساعت ۰۷:۰۶ امروز حادثه گازگرفتگی در تهرانپارس خیابان ۲۰۰ شرقی به سامانه ۱۲۵ اعلام و در مدت زمان چهار دقیقه ماموران ایستگاه شماره ۵۷ به محل حادثه رسیدند.

وی افزود: در ۲ واحد مسکونی طبقه آخر یک ساختمان چهار طبقه ۱۲ واحدی، حادثه گاز گرفتگی روی داده بود که در واحد اول یک خانم و در واحد دوم هم یک خانم ۳۵ ساله به همراه دختر ۱۸ و پسر هفت ساله دچار سرگیجه و ضعف و بی حالی شده بودند.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان هر چهار نفر که دچار مسمومیت با گاز منواکسیدکربن شده بودند را از منزل خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند و در بررسی‌ واحدهای دیگر، خوشبختانه حادثه گاز گرفتگی نداشتیم.

وی در خصوص علت اصلی این حادثه نیز گفت: بررسی‌های اولیه نشان داد ظاهرا روز گذشته افرادی برای تعمیر موتورخانه اقداماتی انجام داده بودند که بدلیل نقص در سیستم موتورخانه انتشار گاز منواکسیدکربن روی داده بود.

ملکی به شهروندان توصیه کرد جهت سرویس موتورخانه حتما از افراد با تجربه و متخصص استفاده کنند.

منواکسیدکربن که با عنوان «قاتل خاموش» نیز از آن یاد می‌شود ناشی از احتراق ناقص سوخت‌های فسیلی از جمله گاز طبیعی است، این گاز بی‌رنگ، بی بو و بدون مزه و به شدت سمی و کشنده است و با حواس طبیعی انسان قابل تشخیص نیست.

یکی از عوامل ایجاد منوکسیدکربن در منزل، احتراق ناقص وسایل گرمایشی همچون بخاری است. نرسیدن اکسیژن کافی به شعله بخاری، فقدان تهویه کافی در فضای محل نصب آن، وجود موانع در مسیر لوله خروج دود و گاز ناشی از احتراق و یا استفاده از دودکش‌های غیراستاندارد عوامل اصلی احتراق ناقص در وسایل گرمایشی و ایجاد گاز منوکسیدکربن است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1869739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =