در هفته‌ای که هشت آلبوم فروش بالای 100 هزار نسخه داشتند، «کریسمس» مایکل بابل صدرنشین شد.

به گزارش خبرآنلاین، آلبوم مناسبتی «کریسمس» برای صدرنشینی رقابتی سنگین با آلبوم جدید هفته یعنی «اینجا و حالا» نیکل‌بک داشت. فروش خوب این هفته نشانه رونق بازار در روزهای پس از تعطیلی عید شکرگزاری است.
 
پنج هفته از انتشار «کریسمس» می‌گذرد و این آلبوم طبق آمار نیسلن ساونداسکن در هفته‌ای که روز پایانی آن 27 نوامبر بود با فروش 227 هزار نسخه (37 درصد رشد) در رتبه اول جدول قرار گرفت.
 
آلبوم «اینجا و حالا» گروه کانادایی نیکل‌بک تنها با 419 نسخه فروش کمتر در رتبه دوم قرار گرفت و نتوانست برای دومین بار صدرنشین جدول پرفروش‌های موسیقی شود.
 
فروش خوب آلبوم‌ها در این هفته از رونق بازار موسیقی پس از تعطیلات عید شکرگزاری خبر می‌دهد، هرچند این رونق در حد و اندازه گرمای بازار موسیقی سال پیش نیست. امسال هشت آلبوم از 10 آلبوم جدول فروش بالای 100 هزار نسخه داشتند، اما سال پیش در همین زمان 11 آلبوم اول جدول همگی بالای 100 هزار نسخه فروش کردند. از طرفی دیگر آلبوم صدرنشین سال پیش در هفته پس از تعطیلات «خیالبافی تاریک و عجیب زیبای من» با صدای آن‌یِی وست بود که 496 هزار نسخه فروخته بود.
 
ریحانا، خواننده پرکار سبک R&B با آلبوم «حرف حرف حرف» سوم شد. این آلبوم 198 هزار نسخه فروش داشت، سال پیش آلبوم «بلند» ریحانا در هفته اول فروش خود در رتبه دوم ایستاد.
 
آلبوم «مراقب باش» با صدای دریک در رقابت با آلبوم‌های جدید ضربه سختی خود: این آلبوم که هفته پیش صدرنشین بود با از دست دادن 73 درصد مشتریان خود با فروش 173 هزار نسخه چهارم شد.
 
مری جی. بلیگ با آلبوم «زندگی من 2: سفر ادامه دارد، پرده اول» با فروش 156 هزار نسخه پنجم شد. این درحالی است که «زندگی من» این خواننده سال 1994 منتشر شد و بهترین عملکردش قرار گرفتن در رتبه هفتم بود. آلبوم سال 2009 او با نام «با همدیگر قدرتمندتریم» در هفته اول در رتبه دوم قرار گرفته بود.
 
«طلسم را بشکن» گروه داتری با فروش 129 هزار نسخه هشتم شد، این آلبوم آخرین آلبوم جدید هفته است. گروه کریس داتری که برآمده از برنامه «امریکن آیدول» است در گذشته خیلی بهتر در جدول پرفروش‌ها عمل کرده بود؛ هر دو آلبوم قبلی این گروه در هفته اول صدرنشین شده بودند.
 
آلبوم ویژه کریسمس جاستین بیبر به نام «زیر درخت شیرینک» با وجود رشد 73 درصدی فروش یک پله در جدول پایین آمد و با فروش 150 هزار نسخه ششم شد.
 
«21» با صدای آدل همچنان فروش بالای 100 هزار نسخه دارد، این آلبوم با رشد 24 درصدی فروش توانست 140 هزار نسخه فروش کند، اما چهار پله در جدول پایین آمد و هفتم شد. این اولین بار از 9 ماه پیش است که آلبوم آدل از گردونه پنج آلبوم بالای جدول بیرون می‌افتد. مجموعه سی‌دی/دی‌وی‌دی این خواننده به نام «اجرای زنده در سالن سلطنتی آلبرت» پنجشنبه (یک دسامبر) منتشر می‌شود و مثل «21» از اعلام نام نامزدهای جایزه گرمی بهره می‌برد.
 
«روشن مثل روز» اسکاتی مکری با فروش 88 هزار نسخه (165 درصد رشد فروش) نهم و «مایلو زایلتو» کلدپلی با فروش 79 هزار نسخه (46 درصد رشد) دهم شدند.
 
هفته آینده اولین آلبوم شله ری بخت اصلی صد جدول پرفروش‌های موسیقی است.
 
ورایتی / 30 نوامبر / ترجمه: حسین عیدی‌زاده
58241
کد خبر 187450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =