واکنش حماس به وتوی قطع‌نامه آتش‌بس در غزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس نسبت به وتوی قطع‌نامه پیشنهادی الجزایر در خصوص آتش‌بس در نوار غزه از سوی آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از شهاب نیوز، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با صدور بیانیه‌ای نسبت به وتوی قطع‌نامه پیشنهادی الجزایر در خصوص آتش‌بس در نوار غزه از سوی آمریکا واکنش نشان داد.

جنبش حماس اعلام کرد: استفاده دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از وتو علیه قطع‌نامه پیشنهادی الجزایر در شورای امنیت را که خواهان برقراری آتش‌بس فوری به دلایل بشردوستانه و عدم پذیرش کوچاندن اجباری فلسطینیان بود، به شدت محکوم می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به شکست‌کشاندن تصویب این قطع‌نامه را به منزله ممانعت از تحقق خواسته بین‌المللی و در راستای خدمت به برنامه‌های اشغالگران نازی جهت کشتار و کوچاندن ملت فلسطین می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر حماس تاکید کرد: جو بایدن و دولت وی به صورت مستقیم در قبال کارشکنی در صدور قطع‌نامه توقف حمله به غزه مسؤول هستند؛ زیرا موضع آمریکا به منزله چراغ سبز به اشغالگران برای ارتکاب جنایت‌های بیش‌تر و کشتار ملت بی‌دفاع ما بر اثر بمباران و گرسنگی است و مشارکت مستقیم در نسل‌کشی کودکان و شهروندان غیرنظامی در نوار غزه از سوی اشغالگران به شمار می‌آید.

گفتنی است کمی پیش‌تر شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر در تصویب قطع‌نامه برقراری آتش‌بس فوری در غزه شکست خورد. این قطع‌نامه که از سوی الجزایر تهیه شده بود اگر چه ۱۳ رأی مثبت آورد، اما به دلیل وتو از سوی آمریکا به تصویب نرسید.

بر اساس این قطع‌نامه پیشنهادی، شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهان آتش‌بس فوری و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به تمامی نقاط نوار غزه بدون هرگونه کارشکنی، عدم پذیرش کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها و پایبندی به حکم صادرشده از سوی دادگاه بین‌المللی کیفری می‌شد که با وتو از سوی آمریکا به تصویب نرسید.

از آغاز حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه این سومین بار است که آمریکا قطعنامه پیشنهادی برقراری آتش‌بس در غزه را وتو می‌کند و مانع از تصویب آن می‌شود.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =