برگزاری همایش پیشگیری از جرائم در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان چهارمحال و بختیاری

همایش پیشگیری از جرائم نیروهای مسلح استان چهارمحال و بختیاری بامحوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال و بختیاری؛ همایش پیشگیری از جرائم نیروهای مسلح باحضور معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور بامحوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در حاشیه این همایش گفت: طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی، سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان قضایی و سند تحول قضایی قوه قضائیه سه مأموریت مهم بر عهده داریم.

یزدانیان با اشاره به فعالیت های سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در حوزه های؛ رسیدگی قضایی، پیشگیری از وقوع جرم و احیای حقوق عامه افزود: کاهش نرخ جرایم، کنترل وثبت تخلفات و جرایم در نیروهای مسلح و بیش از ۱۰۰ کار تحقیقاتی - پژوهشی و علمی در این حوزه از دستاوردهای فعالیت های پیشگیرانه سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم، ماده ۴۰ قانون جرایم نیروهای مسلح تأکید دارد؛ هرگونه مداخله- شرکت و فعالیت نظامیان در دسته بندی ها و مناقشه های سیاسی ممنوع بوده و همچنین با فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی آنان با جدیت برابر قانون رفتار می شود.

مانیان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و ابلاغ هایی که از طریق سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز به استانها ابلاغ شده، تاکنون جلسات مختلف با فرماندهان عالی یگان های مستقر در استان پیرامون بحث پیشگیری از وقوع جرایم داشته ایم.

وی، با تأکید بر اهمیت آگاه سازی در کاهش جرایم، افزود: برگزاری ۴ جلسه پیشگیری در یگان ها به صورت فصلی و ۲ جلسه شورای استانی با حضور فرماندهان و امروز هم با حضور نماینده محترم سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز این جلسه را برگزار کرده ایم.

مانیان با اشاره به اینکه این جلسه بامحوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی برگزار شده، گفت: خروجی این جلسات آگاه سازی و صدور ابلاغیه ها و دستورالعمل هایی می باشد که از طریق ستاد کل نیروهای مسلح به یگانها نظامی سراسر کشور ابلاغ می شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =