واکنش چین به اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه شورای امنیت

سخنگوی وزارت خارجه چین از وتوی قطعنامه شورای امنیت توسط آمریکا شدیدا انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، چین امروز چهارشنبه هشدار داد که وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در زمینه آتش بس فوری در غزه شرایط را بسیار خطرناکتر کرده است. مائو نینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری خود گفت که پکن خواستار تصویب این قطعنامه بود و به آن رای مثبت داد. وی افزود: «آمریکا بار دیگر به تنهایی آن را وتو کرد و وضعیت غزه را به شرایط خطرناکتری سوق داد».

مائو نینگ افزود، شرایط بشردوستانه در غزه فوق العاده جدی شده و شدیدا روی صلح و ثبات منطقه تاثیر گذاشته است.

به گزارش فارس، آمریکا روز سه شنبه پیش نویس قطعنامه پیشنهادی الجزایر برای برقراری آتش بس فوری در غزه و آزادی بدون پیش شرط اسرای اسرائیلی را وتو کرد. تصمیم آمریکا در وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر در شورای امنیت با انتقاد چین، روسیه، عربستان سعودی و حتی برخی متحدان آمریکا از جمله فرانسه و اسلوونی مواجه شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه تاکید کرد که شورای امنیت باید در سریعترین زمان ممکن خشونت و درگیری را متوقف کند. این یک تعهد اخلاقی است که نباید کنار گذاشته شود. وی افزود، چین به کار با همه طرفها در جامعه بین‌المللی ادامه می‌دهد تا شورای امنیت را برای انجام اقدامات مسئولانه و معنادار بیشتر و تلاش‌های بی‌وقفه برای توقف جنگ در غزه تحت فشار قرار دهد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =