دوره آموزشی مدیریت شرایط اضطراری و فرماندهی حادثه

در راستای آموزش مدیران شرکت در مقابل آمادگی هر چه بیشتر در مواقع بحران علی الخصوص بحران های طبیعی و کاستن تاثیر آن ها بر شرکت، دوره آموزشی دو روزه مدیریت شرایط اضطراری و فرماندهی حادثه در توزیع برق استان سمنان برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،برنامه هایی نظیر آمادگی پاسخ به حوادث و سوانح در راستای بررسی الزامات و راهکارهای مدیریت شرایط اضطراری، بررسی اسناد و مدارک، پیش بینی توان شرکت در شرایط بحرانی و اضطراری، کارایی و تداوم عملکرد و بازیابی پس از سانحه و پیشگیری و برنامه ریزی عملیاتی از مهم ترین موارد آموزش داده شده در این کارگاه آموزشی به شمار می رود.
در این دوره آمادگی شرکت درخصوص تدوین روش ها و استانداردهای مقابله با بحران مورد پایش و تجزیه تحلیل قرار گرفته شد و دستورالعمل های مربوط به مدیریت بحران از جمله دستورالعمل طرح بحران و نحوه فعال سازی آن مورد بازخوانی قرار گرفت.
استاد دوره آموزشی با بیان اینکه سیستم فرماندهی حادثه ( ICS ) برای کنترل در سانحه اورژانسی یا هر رویداد غیر اورژانسی اعم از کوچک و بزرگ باید مورد استفاده قرار گیرد و اضافه کرد: این سیستم از قابلیت درونی بسیار بالا برخوردار است، به گونه ای که می توان جهت برطرف ساختن نیازهای مختلف آن را توسعه داده یا کوچک نمود.
وحید حسینی جناب به نمونه هایی از انواع سانحه و مخاطرات مرسوم در سیستم فرماندهی اشاره داشت و افزود: مواردی از قبیل آتش سوزی و مدیریت مخاطرات طبیعی با ابعاد گسترده بدمی یا استانی از جمله نکاتی است که در سیستم ICS کاربرد دارد.
وی همچنین به عوامل متعدد اهمیت ایمنی در مقابله با بحران اشاره نمود و افزود: انگیزه ایمنی ضعیف در افراد، حمایت های نامناسب در برابر اشتباهات افراد، دستورالعمل های عملیاتی و نگهداری ضعیف، آموزش نامناسب افراد، ضعف در سازمان، عدم برقراری ارتباط و اولویت دادن به اهداف تجاری به جای توجه به مسائل ایمنی از مهم ترین عوامل وقوع حوادث بزرگ از دید محققان ایمنی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: از حادثه ای که به طور طبیعی یا توسط بشر به طور ناگهانی یا فزاینده به وجود آید و سختی و مشقتی به جامعه انسانی به گونه ای تحمیل نماید که جهت برطرف کردن آن نیاز به اقدامات اساسی و فوق العاده باشد به عنوان تعریف جامع بحران یاد می شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =