رییس کل دادگستری کرمان: ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است

با اشاره اینکه ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان کرمان تشکیل شده است، گفت: ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادسراها  و دادگاه های سراسر استان ، تخلفات و جرائم انتخاباتی را رصد می نمایند و مدارک تخلفات و جرائم انتخاباتی جمع آوری و مستندسازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه تبیینی آموزشی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان کرمان که در محل سالن همایش های استانداری کرمان برگزار گردید،اظهار داشت: عوامل اجرایی و ناظرین برنامه ریزی مناسبی برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم تدارک دیده‌اند و با حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای باردیگر موجبات یاس و نامیدی دشمنان فراهم خواهد گردید.
حجت الاسلام حمیدی افزود: از رسانه های استان کرمان که تلاش دارند تنور انتخابات و رقابت گرم باشد و علی الخصوص صداو سیمای مرکز استان که ظرفیت ضبط مناظره ها وکانال های بومی در اختیار نامزدها و مردم قرار داده است تشکر و قدردانی می‌نماییم.
رییس شورای قضایی استان کرمان با اشاره اینکه 20 پرونده تخلفات انتخاباتی در استان کرمان تشکیل شده است، اعلام کرد: ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادسراها و دادگاه های سراسر استان ، تخلفات و جرائم انتخاباتی را رصد می نمایند و مدارک تخلفات و جرائم انتخاباتی جمع آوری و مستندسازی خواهد شد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان ادامه داد: طبق قانون تا قبل از برگزاری انتخابات ، دستگاه های نظارتی اختیار برخورد با نامزدهای متخلف را ندارند ، اما پس از پایان انتخابات ، دستگاه قضائی رسیدگی به پرونده های نامزدهای متخلف را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از اهداف برگزاری این جلسه این است که با توجیه و اموزش های لازم به نامزدها،شاهد برگزاری یک رقابت پرشور و سالم در استان کرمان باشیم.
عالی ترین مقام قضائی استان اظهار داشت: دشمن با ایجاد یاس و ناامیدی سعی در کاهش آمار مشارکت مردم دارد اما مشارکت و ثبت نام زیاد نامزدها برای شرکت در انتخابات یک تو دهنی به دشمن بود و این نوید یک انتخابات پرشور را می دهد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: طبق قانون انتخابات، قوه قضائیه نه مجری انتخابات است و نه ناظر، اما یک نظارت عام بر عملکردها و فعالیت های انتخاباتی دارد.
وی افزود: در بحث پیشگیری از تخلفات و جرائم ، توجیه و آموزش نامزدها در قانون جدید انتخابات پیش بینی شده است و هدف اول ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی پیشگیری و تامین سلامت انتخابات است.
قاضی‌القضات استان کرمان تصریح کرد: انتظاری که از نامزدهای انتخابات داریم، رعایت قانون انتخابات است و تکلیف مجری، ناظر و نامزدها مشخص است و فصل الخطاب ما التزام به قانون است.
گفتنی است این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان، فداکار استاندار، قویدل معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان، ذوالعلی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان، سردار فزشید فرمانده فراجا استان و جلالی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی از نامزدهای انتخاباتی استان برگزار شد.
۴۶
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =