پیست اسکی تاریک دره همدان به روی علاقمندان این رشته بازگشایی شد

پیست اسکی تاریکدره همدان که در میان رشته کوه های الوند و در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جادهٔ گنج نامه در شهر همدان واقع شده به روی علاقمندان این رشته ورزشی بازگشایی شد.

محمود شهرام فرد

پیست اسکی تاریکدره در منطقه گنجنامه و در دامنه کوههای الوند واقع شده است.

این پیست به دلیل نزدیکی به مرکز شهر همدان و همچنین امکانات و خدمات پیشرفته همیشه مورد استقبال اسکی بازان سراسر کشور در فصل زمستان و ابتدای بهار بوده است.

امسال به دلیل بارش های خوب چند روز گذشته و بعد از چندین سال تعطیلی در روزهای اخیر آماده سازی و مجددا جهت استفاده علاقمندان این رشته بازگشایی و مورد استفاده اسکی بازان از سراسر کشور قرار گرفته است.

این پیست اسکی رسماً در سال ۱۳۶۴ مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌ و با سه دستگاه تله اسکی در خدمت علاقمندان این ورزش است.
در حال حاضر این پیست مجهز به سالن غذاخوری، خوابگاه و سایر امکانات موردنیاز یک اجتماع حدود ۵۰۰ نفره را دارد.
ارتفاع پیست اسکی تاریک دره از ۲۴۵۰ متر شروع شده و حداکثر تا ۳۰۰۰ متری ادامه دارد و از لحاظ دسترسی نزدیکترین پیست اسکی در کشور به نقطه شهری می‌باشد و در فصل تابستان دارای پیست چمن نیز هست.
این پست معمولا از آذر ماه تا فروردین ماه مورد استفاده قرار می گیرد و بلندترین قله نزدیک به این پیست اسکی، قله تاریک دره با ارتفاع ۳۴۱۳ متر می باشد.
همچنین از نظر شرایط آب و هوایی این پیست زمستان های بسیار پر برف و سرد و تابستان های بسیار خنک و هوای مطبوعی دارد ریزش برف در این پیست از آبان ماه آغاز و تا فروردین ماه ادامه دارد.


برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =