خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز | ۱۶ تن باردهی گردو در یک هکتار

در این محتوا می‌خواهیم نهال گردو ژنوتیپ پالیز را معرفی کنیم و در خصوص یکی از ویژگی‌های بارز این درخت که قدرت بازدهی بالای است، اطلاعاتی را ارائه دهیم.

در گذشته ای نه چندان دور برداشت ۱۶ تن باردهی گردو در یک هکتار نه تنها غیر ممکن بود بلکه هیچ کشاورزی به آن فکر نمی‌کرد! نهایت باردهی درختان گردو سنتی در یک هکتار ۱.۵ الی ۲.۵ تن است که با توجه به هزینه باغداری مانند انواع کود طبیعی و شیمیایی، آفت کش و سموم مختلف و هزینه آبیاری، تناژ ۲ تن در هکتار برای باغداران و کشاورزان شاید چندان خوشایند و دلپذیر نباشد.

خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز | ۱۶ تن باردهی گردو در یک هکتار

چرا خرید نهال گردو ژنوتیپ بهتر هست؟

تکثیر و فروش نهال گردو به صورت ژنوتیپ و پیوندی توسط مراکز معتبر و شناخته شده انجام می‌شود. از دلایلی که مهندسان کشاورزی تاکید می‌کنند تا نهال گردو ژنوتیپ و پیوندی را اولویت خود قرار دهید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفظ خصوصیات ژنتیکی

مهندسین کشاورزی، با تکثیر ژنوتیپ درختان گردو، خصوصیات ژنتیکی مطلوب را در نهال‌ها حفظ می‌کنند. در روش ژنوتیپ، از جوانه‌ گیاهان برتر و با کیفیت استفاده می‌شود تا نهال‌های جدید تولید شوند. نهال‌های جوان خصوصیات مورد نظر را از درخت مادر به ارث می‌برند. در روش ژنوتیپ خصوصیات زیر حفظ می‌شود:

 1. مقاومت به بیماری‌ها
 2. عملکرد بالا
 3. شکل و اندازه میوه
 4. قدرت باروری
 5. سرعت باروری
 • افزایش باروری

تولید نهال با استفاده از روش ژنوتیپ و پیوندی به افزایش باروری در درختان گردو کمک می‌کند. در این روش، شاخه‌های گیاهان با باروری بالا (معمولاً جنسیت ماده) روی پایه‌هایی از جنسیت نر پیوند می‌خورند. همین امر باعث می‌شود تا درختانی با باروری بالا و صفات مطلوب تولید شده و تولید میوه بیشتری داشته باشند.

 • اصلاح ژنتیکی

تکثیر به صورت ژنوتیپ و پیوندی امکان اصلاح ژنتیکی در درختان گردو را فراهم می‌کند. با استفاده از این روش، می‌توان نهال‌هایی با خصوصیات مطلوبی که از جنسیت ماده و نر متفاوتی به ارث می‌برند، تولید کرد. مهندسان کشاورزی از تنوع ژنتیکی موجود در جمعیت درختان گردو استفاده کرده و نهال‌هایی با صفات مطلوب و بهتر برای شرایط خاص را تولید می‌کنند. این روش امکان بهبود باروری، مقاومت به شرایط آب و هوایی سخت و افزایش عملکرد را فراهم می‌کند.

به طور کلی، تکثیر به صورت ژنوتیپ و پیوندی به دلیل حفظ خصوصیات ژنتیکی، افزایش باروری و اصلاح ژنتیکی، بهترین روش برای تولید نهال‌های گردو مدرن و حرفه‌ای است. البته علاوه بر روش تکثیر، شرایط نگهداری نهال در دو سال اول تاثیر بسزایی در کیفیت آن دارد. از نظر مهندسین نهالستان قم، درختان در دو سال اول زندگی خود باید در تنش‌های سرمایی و گرمایی قرار بگیرند تا به صورت ژنتیکی آماده کاشت در فضای باز مزرعه باشند.

تعداد کاشت درخت گردو در هر هکتار

یکی از المان‌های مهم برای احداث باغ مدرن و تجاری گردو، تعیین تعداد کاشت درخت گردو در هر هکتار است. تعداد درختان معمولی در یک هکتار ۱۰۰ تا نهایتاً ۱۲۵ اصله نهال است، ولی تعداد درختان ژنوتیپ پاکوتاه که در یک هکتار جای می‌گیرد، حداقل ۲۸۰ اصله نهال با کیفیت و مرغوب است.

یکی از اصول موفقیت احداث باغ گردو مدرن رعایت کردن اصل تراکم سازی است. اصل تراکم سازی در احداث باغ مدرن به معنای استفاده بهینه از فضا و اجزای مختلف باغ است. این اصل با هدف افزایش تولید و بهره‌وری باغ، کاهش هدررفت منابع و ایجاد یک محیط مناسب برای رشد و توسعه درختان گردو استفاده می‌شود.

بهینه‌سازی، استفاده از فضا و تنظیم دقیق فاصله بین درختان گردو، گل‌ها، مسیرها و سایر اجزا را شامل می‌شود. با اجرای اصل تراکم سازی فضایی، می‌توانیم باغی با تنوع بالا، امکانات کامل و تأثیر زیبایی‌شناختی بیشتری ایجاد کنیم. تجربه ثابت کرده است با کاهش فاصله بین درختان میزان آبیاری و میزان استفاده از سموم و کودهای شیمیایی نیز کاهش می‌یابد.

۱۶تن باردهی گردو در یک هکتار

چون نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، پایه کوتاه بوده و حداکثر ارتفاع آن در طول رشد ۵ الی ۶ متر است؛ بنابراین فاصله‌ی مناسب برای کاشت آن در باغ را تنها ۶ متر در نظر گرفته‌اند. همین امر باعث شده تا ۲۸۰ اصله نهال گردو در یک هکتار جای بگیرد. مسلم است میزان تولید گردو از ۲۸۰ اصله درخت گردو با ۱۰۰ تا ۱۲۵ درخت گردو کاملاً متفاوت است. شاید شما درخت گردویی را نشناسید که قدرت باروری بالای ۱۶ تنی داشته باشد. ولی کارشناسان نهالستان پالیز نهال معتقدند درخت ژنوتیپ کانادایی نه تنها قدرت باروری بالایی دارد، بلکه سرعت آن در باروری نیز مثال زدنی هست. البته علاوه بر انتخاب نهال ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، برای افزایش باردهی باغ گردو باید به موارد زیر نیز توجه کنید:

 • برای رشد بهتر گردو، آبیاری منظم و متناسب با نیازهای گیاه از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • اطمینان از ارائه مقادیر مناسبی از مواد غذایی به گیاهان از جمله عناصر غذایی اصلی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم می‌تواند به بهبود باردهی کمک کند.
 • حفظ سلامت گیاهان از طریق کنترل آفات و بیماری‌ها برای افزایش باردهی موثر هست.
 • بررسی دقیق و منظم باغ

با خرید نهال گردو ژنوتیپ و پیوندی و انجام این اقدامات و نگهداری منظم، می‌توانید باردهی باغ گردو را به ۱۶ تن در هکتار افزایش دهید.

تخفیف ویژه برای فروش نهال گردو ژنوتیپ کانادایی

در دنیای پویای کشاورزی و باغبانی، همیشه به دنبال راه‌های نوآورانه برای توسعه و تحقق موفقیت در صنعت کشاورزی باشید. در این راستا، مراکز معتبر، نهال‌های گردو با ویژگی‌های منحصر به فرد را با قیمتی بسیار اقتصادی و منصفانه در یک بازه زمانی خاص، به فروش می‌رسانند. در واقع کشاورزان با صرف هزینه کمتر می‌توانند نهال‌هایی را خریداری کنند که ویژگی‌های مهمی دارد:

 • مقاومت در برابر شرایط اقلیمی مختلف
 • توانایی باروری بالا
 • قابلیت تولید محصولات با کیفیت بالا

برای دریافت آخرین تخفیفات در قیمت نهال گردو در اواخر سال ۱۴۰۲ می‌توانید با کارشناسان تماس بگیرید. البته فراموش نکنید که برای احداث باغ گردو تنها ۱ تا ۲ ماه فرصت دارید پس از این فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاری در باغ گردو استفاده کنید. کارشناسان نهالستان شهرکرد آماده مشاوره رایگان برای احداث باغ تجاری و مدرن به کشاورزان سراسر کشور هستند. باغداران تنها با یک تماس تلفنی یا آنلاین می‌توانند به راحتی با شرایط احداث باغ گردو به روش نوین و تجاری آشنا شوند.

ویژگی‌های بارز و مهم نهال گردو کانادایی پالیز تیپ ۹

نهال گردو ژنوتیپ پالیز نسخه‌ای از گردو است که در مناطق سردسیر رشد بهتری دارد. این نهال ویژگی‌های بارز و مهمی دارد:

 • مقاومت در برابر سرما: گردو کانادایی دارای مقاومت بسیار بالا در برابر سرما بوده و می‌تواند در مناطق سردسیر با زمستان‌های سرد رشد کند. درخت گردو ژنوتیپ قادر هست دمای منفی ۲۰ تا مثبت ۳۵ درجه را تحمل کند.
 • قابلیت تحمل خشکی: گردو کانادایی قابلیت تحمل خشکی را داشته و در مناطقی با کمبود آب رشد می‌کند.
 • رسد سریع: نهال گردو کانادایی دارای رشد سریعی بوده و در مدت زمان کوتاهی به رشد قابل توجهی می‌رسد. آغاز باردهی درخت گردو ژنوتیپ یک سال پس از کاشت آن است.
 • مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها: گردو کانادایی به طور عمومی مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری‌های متعدد دارد.

گردو کانادایی به دلیل تولید محصولات با کیفیت بالا و قابل فروش، برای صاحبان باغان به عنوان یک منبع درآمد طولانی مدت جذاب است. قیمت یک کیلو میوه گردو پالیز در بازار ۳۰۰ هزار تومان است با توجه به تولید ۱۶ تنی این نژاد در یک هکتار، می‌توان گفت کشاورز می‌تواند از یک هکتار زمین به اندازه ۴ الی ۵ میلیارد درآمد داشته باشد.

خرید نهال گردو ژنوتیپ پالیز | ۱۶ تن باردهی گردو در یک هکتار

کلام آخر

در این مقاله، به بررسی بیشتر نهال‌های گردو ژنوتیپ و ویژگی‌های استثنایی آن‌ پرداختیم. همچنین، به معرفی فرصتی منحصر به فرد که اکنون در بازار به فروش نهال‌های گردو وجود دارد، اشاره کردیم. این فرصت شامل تخفیفات زیادی برای خرید نهال گردو ژنوتیپ بوده و به صاحبان باغ و علاقه‌مندان به کشاورزی این امکان را می‌دهد تا با قیمتی مناسب و با کیفیت بالا، به این نهال‌های استثنایی دسترسی پیدا کنند.

وب سایت: bartarnahal.ir

تماس با پالیز نهال:

09144501007 – 09144501008

09144501003– 09144501009

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =