وزیر دفاع اوکراین: نیمی از کمک‌های نظامی غرب به‌موقع نمی‌رسند

وزیر دفاع اوکراین امروز یکشنبه با اشاره به کمبود مهمات در این کشور گفت نیمی از کمک‌های نظامی غربی با تاخیر به کی‌یف می‌رسند و همین امر موجب پیشرفت نیروهای روسیه می‌شود؛ اما اوکراین برای سال ۲۰۲۴ «برنامه‌ای قوی و قدرتمند دارد.»

به گزارش خبرآنلاین، اوکراین که در حال حاضر با کمبود مهمات و هم‌چنین نیرو مواجه است، ماه‌هاست که مسئله روند کُند کمک‌های غربی را برجسته کرده است.

طبق گزارش دویچه وله، «رستم اومروف» وزیر دفاع اوکراین در انجمنی که به مناسبت دومین سالگرد جنگ اوکراین برگزار شد، بیان کرد: ۵۰ درصد از کمک‌های نظامی غربی سر وقت به اوکراین نمی‌رسند و همین مسئله به نیروهای روسیه کمک می‌کند تا پیشروی کنند.

وی افزود: این تاخیر با توجه به برتری هوایی روسیه به معنای از دست رفتن نیروها و سرزمین‌های اوکراینی است.

به گزارش ایسنا، این اظهارات وزیر دفاع اوکراین درحالی عنوان شده که وزیر صنایع استراتژیک اوکراین ادعا می‌کند که این کشور در سال گذشته میلادی تولید تسلیحات خود را سه برابر کرده و اکنون بر روی بخش دفاعی داخلی کار می‌کند.

وزیر دفاع اوکراین در قسمت دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد: ما هر چه را ممکن و غیرممکن است برای کسب دستاوردی انجام می‌دهیم. ما برنامه‌ای برای سال ۲۰۲۴ داریم که نمی‌خواهیم علنا درباره آن صحبت کنیم؛ برنامه‌ای قوی و قدرتمند که نه تنها امیدبخش است، بلکه نتایجی را هم در سال ۲۰۲۴ به همراه خواهد داشت.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =