انجام بیش از ۱۲ هزار مورد پایش مراکز دولتی و عمومی در استان چهارمحال‌وبختیاری

مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: از ابتدای پایش مصرف گاز دستگاه‌های اجرایی و اماکن دولتی و عمومی استان تا کنون، بیش از ۱۲ هزار مورد پایش صورت‌گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، جهانبخش سلیمیان مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: هم‌زمان با فرارسیدن ایام سرد سال و لزوم صرفه‌جویی مشترکین در مصرف گاز طبیعی، این شرکت از ابتدای آذرماه اقدام به پایش مصرف تمامی سازمان‌ها، ادارات و مراکز دولتی و عمومی، مساجد، حسینیه‌ها و مدارس استان کرده که دراین‌ارتباط تاکنون ۱۲ هزار و ۱۸۹ مورد پایش را انجام داده است.

وی ادامه داد: طرح مذکور در راستای اجرایی‌کردن بخش‌نامه وزارت نفت و دستورالعمل ابلاغی از شرکت ملی گاز ایران صورت پذیرفت.

سلیمیان با اشاره به انجام بازدیدهای ادواری توسط تیم‌های کارشناسی این شرکت، از رعایت دمای ۱۸ درجه در فضای داخلی و فضاهای عمومی و سرپوشیده نام برد که در فرایند بازدیدها موردتوجه و تأکید قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده و رعایت‌نکردن موارد مندرج در بخش‌نامه، اخطاریه برای اماکن زیرپوشش صادر خواهد شد که براین‌اساس، تاکنون به ۴۰۲ سازمان یا اداره اخطار قطع به‌منظور کاهش مصرف و تنظیم دمای رفاه در ساختمان داده شده است.

وی در پایان از تمامی ادارات، سازمان‌ها و سایر مراکز دولتی و عمومی خواست تا با روشن‌کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش‌کردن آنها یک ساعت قبل از پایان کار، خاموش‌کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل برای ساختمان‌هایی که سیستم حرارت مرکزی ندارند و همچنین انجام معاینه فنی، تعمیر وسایل گرمایشی و دیگر اقدامات لازم به‌منظور افزایش بازدهی وسایل گازسوز نظیر نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه‌ها نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز اهتمام ورزند .

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =