اظهارات آیت الله اعرافی درباره مشکلات زنان

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: زنان در نگاه جامعی که مبتنی بر منطق اسلامی است باید نقش‌آفرینی و مشارکت اجتماعی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت‌الله «علیرضا اعرافی»، عضو فقهای شورای نگهبان امروز در دیدار جمعی از زنان فعال اجتماعی، با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی، موقعیت و جایگاه زنان در جامعه ارتقا پیدا کرده است، اظهار کرد: امام خمینی (ره) نگاهی ویژه به ارزش‌های انسانی و اسلامی داشتند و بر همین اساس، فضا و چارچوب متفاوت و نوینی ایجاد شد که پیشرفت و تعالی زنان را ممکن می‌کرد.

آنگونه که مهر روایت کرده، رییس هیأت امنای جامعه‌المصطغی العالمیه افزود: کشور ما چندین کلان‌مساله همچون مساله معیشت، تورم، جمعیت، محیط زیست، سلامت اداری و … دارد که بی‌تردید باید در کانون توجه دستگاه‌ها باشد؛ در کنار این مسایل موضوعات و مطالبات زنان نیز باید از سوی خود آنان پیگیری شود و دستگاه‌ها این همه مسایل را در اولویت قرار دهند.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: زنان در نگاه جامعی که مبتنی بر منطق اسلامی است باید نقش‌آفرینی و مشارکت اجتماعی داشته باشند؛ در موضوع مربوط به زنان سرپرست خانواده نیاز به تدابیر و حمایت قانونی و اجرایی داریم، متأسفانه در مساله طلاق هم مشکلاتی وجود دارد و البته این مشکلات گریبان زن را بیش از مرد می‌گیرد؛ مجلس و دولت باید تدبیرهای متناسبی برای رفع این مشکلات بیاندیشند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: صرف‌ نظر از مشکلاتی که در کشور وجود دارد، ضریب رشد علمی و تولید دانش و نقش‌آفرینی زنان، شاخص‌های بسیار امیدبخش و خوبی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: انقلابی به عظمت انقلاب اسلامی ایران با موج بزرگ بین‌المللی و تاریخی که ایجاد کرد، دستاوردهای بسیار بزرگ و عظیمی داشته و طبیعی است که در کنار این موج عظیم، مشکلاتی نیز داشته باشد که البته این مشکلات با حضور فعال مردم برطرف خواهند شد.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =