۱ نفر
۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱
خرید تجهیزات شبکه از شرکت رادین سیستم

در این مقاله شما را با یک راهنمای کامل برای انتخاب و خرید تجهیزات شبکه همراه می کنیم.

راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری نیاز به خرید تجهیزات شبکه خواهد داشت که در انواع مختلف تولید و عرضه می‌شوند. هر کدام از تجهیزات شبکه کاربرد خاصی خواهند داشت و با هدف خاصی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

آشنایی با شبکه کامپیوتری

شبکه کامپیوتری یک سیستم ارتباطی است که دو یا چند دستگاه را با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف به هم متصل می‌کند. شبکه کامپیوتری امکان اشتراک ‌گذاری منابع، اطلاعات، خدمات و برنامه‌ها را بین کاربران فراهم می‌کند و کاربردهای زیادی در زمینه‌های مختلف مانند آموزش، تحقیق، تجارت، امنیت و سرگرمی دارد. هنگام راه‌اندازی شبکه نیاز به خرید تجهیزات شبکه پیدا خواهید کرد. تجهیزات شبکه به طور کلی به دو دسته تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه تقسیم‌بندی می‌شوند؛ هرکدام طیف گسترده‌ای از دستگاه ها را شامل می‌شوند و برای بخش خاصی از یک شبکه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

آشنایی با تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه به‌عنوان بخش مهمی از لیست خرید تجهیزات شبکه به شمار خواهند رفت. تجهیزات اکتیو شبکه در راستای تولید، هدایت، مسیریابی و باز تولید داده‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تجهیزات به طور مستقیم از انرژی برق استفاده می‌کنند و اگر هر کدام از این تجهیزات دچار مشکلاتی شده یا از کار بیفتند، کل شبکه از کار افتاده و دسترسی به داده‌ها در شبکه کامپیوتری از بین می‌رود.

آشنایی با مهم‌ترین تجهیزات اکتیو شبکه

مودم

مودم، یکی از تجهیزات ضروری برای شبکه است که در کاربری‌های خانگی و اداری استفاده می‌شود. این دستگاه سخت‌افزاری، سیگنال‌های آنالوگ را به دیجیتال و بالعکس تبدیل می‌کند و امکان دسترسی به اینترنت را فراهم می‌کند. مودم‌ها با انواع مختلفی از جمله ADSL ،VDSL و مبتنی بر اینترنت تلفن همراه در بازار موجود هستند.

روتر

روتر نیز یکی از قطعات اساسی در تجهیزات شبکه است که برای ایجاد و توسعه یک شبکه کامپیوتری ضروری است. وظیفه اصلی آن برقراری ارتباط بین دستگاه‌های مختلف یک شبکه کامپیوتری است، حتی مودم نیز برای ارتباط با دیگر تجهیزات به یک روتر نیاز دارد. در شبکه‌های کوچک ممکن است مودم و روتر در یک دستگاه تلفیق شوند، اما در شبکه‌های بزرگتر نیاز به روتر جداگانه وجود دارد.

سرور

سرور، یکی از تجهیزات اساسی در شبکه است که وظیفه ارائه خدمات به کاربران شبکه را دارد. این کامپیوتر قدرتمند از قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلفی تشکیل شده است که هرکدام نقش خاصی را بر عهده دارند، از جمله پردازنده، حافظه داخلی، مادربورد و پاور. تجهیزات نرم‌افزاری نیز شامل نرم‌افزارهای مدیریتی شبکه و کاربردی در یک سرور هستند.

کارت شبکه

کارت شبکه از تجهیزات اساسی در پیاده‌سازی یک شبکه کامپیوتری است که وظیفه برقراری ارتباط بین شبکه و کامپیوترها را بر عهده دارد. این کارت می‌تواند از انواع کابل‌های مسی یا فیبر نوری برای انجام ارتباطات استفاده کند.

اکسس پوینت

اکسس‌پوینت یکی دیگر از تجهیزات سخت‌افزاری ضروری در راه‌اندازی یک شبکه بیسیم است که وظیفه ارسال و دریافت سیگنال‌های رادیویی را دارند و از این سیگنال‌ها برای اتصال چندین سیستم کامپیوتری از طریق شبکه‌های بیسیم استفاده می‌کنند. با افزایش اندازه شبکه کامپیوتری، نیاز به اکسس‌پوینت‌های قوی‌تر و بیشتر نیز احساس می‌شود.

خرید تجهیزات شبکه از شرکت رادین سیستم

مبدل فیبر نوری

مبدل فیبر نوری، از تجهیزات اساسی در شبکه‌های فیبر نوری است که وظیفه تبدیل سیگنال‌های الکترونیکی به سیگنال‌های نوری و بالعکس را دارد. این دستگاه جهت انتقال داده‌ها با حجم بالا در شبکه‌های فیبر نوری استفاده می‌شود و موارد مختلفی از جمله مبدل ویدئویی مس به فیبر نوری، مبدل اینترنت مس به فیبر نوری، مبدل سریال مس به فیبر نوری و مدیای فیبر به فیبر را فراهم می‌کند.

سوئیچ شبکه

سوئیچ از تجهیزات اصلی و اکتیو در شبکه است که دستگاه‌های مختلف را در یک شبکه محلی به هم متصل می‌کند. این دستگاه از مک آدرس‌های دستگاه‌ها استفاده کرده و بسته‌های داده را از پورت مبدا به پورت مقصد ارسال می‌کند. سوئیچ شبکه به عنوان یک تجهیزات اساسی در شبکه‌های کوچک و بزرگ حیاتی است.

آشنایی با تجهیزات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه برای برقراری ارتباط و تعاملات استفاده می‌شوند و در مقابل تجهیزات اکتیو، غیرفعال هستند و تأثیری مستقیم بر انتقال داده‌ها ندارند. با این حال، حضور آن‌ها ضروری است و باید در لیست خرید تجهیزات شبکه قرار بگیرند. تجهیزات پسیو به دلیل غیرفعال بودن، نیازی به انرژی الکتریکی برای عملکرد خود ندارند. هماهنگی بین تجهیزات پسیو و اکتیو در ساختار شبکه بسیار مهم است. در ادامه شما را با مهم‌ترین تجهیزات پسیو شبکه که برای راه‌اندازی شبکه نیاز خواهید داشت، آشنا خواهیم کرد.

انواع کابل‌های شبکه

کابل‌های شبکه نقش بسیار مهمی در اتصال دستگاه‌های مختلف یک شبکه کامپیوتری دارند و تنوع گسترده‌ای دارند. انواع این کابل‌ها عبارتند از:

کابل زوج به هم تابیده

از دو سیم مسی به هم پیچیده شده و می‌تواند شیلددار یا بدون شیلد باشد که امکان انتقال امواج الکترومغناطیسی را فراهم می‌کند.

کابل فیبر نوری

از مواد پلاستیکی یا شیشه‌ای ساخته شده و نور را منتقل می‌کند، با پهنای باند و مقاومت‌های مختلف در برابر نویزهای مختلف.

کابل کواکسیال

دارای هسته مسی در یک شیلد فلزی و لایه عایق است، اما امروزه به دلیل منسوخ شدن در کمتر شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌شود و بیشتر برای اتصال تلویزیون به آنتن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پچ کورد

پچ کورداز تجهیزات ضروری برای راه‌اندازی شبکه کامپیوتری است. این کابل‌ها معمولاً در ابعاد کوچک و کمتر از ۵ متر، تولید می‌شوند و برای اتصال سوئیچ شبکه و کامپیوترها به یکدیگر استفاده می‌شوند. آن‌ها در دو نوع مسی و فیبر نوری تولید می‌شوند و در ابعاد مختلف، از ۳۰ سانتی‌متر تا ۱۵ متر، میتوان تهیه کرد.

خرید تجهیزات شبکه از شرکت رادین سیستم

کیستون

کیستون، یک تجهیزات پسیوی است که برای اتصالات شبکه استفاده می‌شود و امکان اتصال سوئیچ‌ها، روترها و کامپیوترها در شبکه را فراهم می‌کند. این تجهیزات نقش اساسی در ساختار یک شبکه کامپیوتری دارند و در بدنه‌های فلزی یا پلاستیکی تولید می شوند.

سوکت دیواری شبکه

سوکت دیواری از تجهیزات مهم در لیست خرید تجهیزات شبکه است. توسط این سوکت‌ها تجهیزات مختلف شبکه به هم متصل شوند. برای اتصال به این سوکت‌ها نیاز به استفاده از کابل شبکه یا پچ کورد داریم.

داکت

داکت‌ها در نقش ایجاد یک پوشش برای کابل‌های شبکه و کابل‌های برق محسوب می‌شوند. استفاده از داکت‌ معمولاً با هدف مرتب‌سازی کابل‌ها و اتصالات شبکه در یک محیط صورت می‌گیرد. جنس داکت‌های شبکه می‌تواند PVC یا PE باشد.

پچ پنل

پچ پنل نوعی از تجهیزات پسیو شبکه است که در راستای اتصال گره‌های شبکه به سوئیچ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته استفاده از پچ پنل در شبکه‌های با اندازه کوچک‌تر چندان مرسوم نیست و از آن برای شبکه‌های بسیار بزرگ استفاده می‌شود.

خرید تجهیزات شبکه از شرکت رادین سیستم

خرید تجهیزات شبکه از گروه رادین سیستم

راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری در نوع خود می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. با این حال اگر بتوانید تجهیزات مورد نیاز خود را از یک مجموعه معتبر خریداری کنید، چالش های شما برای خرید تجهیزات شبکه به میزان چشمگیری کاهش خواهند یافت. رادین سیستم به‌عنوان یکی از برترین فروشگاه‌های عرضه‌کننده انواع تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه شناخته می‌شود. مجموعه رادین سیستم در حال حاضر به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی فروش تجهیزات شبکه شناخته می‌شود که امکان خرید تجهیزات شبکه با گارانتی معتبر و بالاترین کیفیترا فراهم ساخته است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از خدمات و راهنمایی‌های تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته ما بهره ببرید.

تلفن های تماس:

021-45885 09054684980

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =