روزنامه شرق نوشت:

دو برادر که متهم به قتل مردی جوانی شده‌اند یک‌بار دیگر در برابر قضات قرار گرفتند و تاکید کردند اتهامی که به آنها وارد شده بی‌اساس است و مقتول خودکشی کرده‌ است. این دو برادر متهم هستند مرد مورد علاقه خواهرشان را به قتل رسانده‌اند.
مرداد ماه پنج سال پیش وقتی که ماموران کلانتری نبرد در محل حادثه حاضر شدند، جسد مرد جوانی را دیدند که غرق در خون کنار پنجره خانه‌ای افتاده ‌بود. دو برادری که ماموران را باخبر کرده بودند در محل حضور داشتند. آنها مدعی شدند مقتول خودش را از پنجره طبقه سوم خانه آنها به پایین پرت کرده‌ است. وقتی جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت، دو برادر مورد بازجویی قرار گرفتند. آنها مدعی شدند مقتول برای برقراری ارتباط با خواهرشان وارد خانه آنها شده و زمانی که متوجه حضور دو برادر شده خود را از پنجره طبقه سوم آپارتمان به پایین پرت کرده‌ است. در حالی‌که دو برادر قصد داشتند مرگ مرد جوان را خودکشی جلوه دهند، فردی که خود را همسایه دو برادر معرفی می‌کرد، مدعی شد صحنه قتل را دیده‌ است. او گفت: من دیدم دو برادر، مرد مقتول را از پنجره به بیرون پرت کردند و بعد خون‌هایی را که در راهرو ریخته بود، پاک کردند. گفته‌های این مرد در حالی بود که پزشکی قانونی هم اعلام کرد مرد جوان بر اثر سقوط فوت نکرده بلکه این مرد به خاطر ضربه‌ای که به سرش خورده‌ جانش را از دست داده و بعد از اینکه ضربه به سرش برخورد کرده از پنجره به پایین پرت شده ‌است. هر چند دو برادر همچنان منکر قتل بودند، پرونده با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 74 دادگاه کیفری ‌استان تهران فرستاده شد. متهمان همچنان منکر قتل شدند و گفتند قصد کشتن مرد جوان را نداشتند اما او ترسید و خود را از پنجره به پایین پرت کرد.
این دو برادر در دادگاه گفتند: ما اتهام قتل را قبول نداریم. شب حادثه به صورت سرزده به خانه رفتیم. خواهرم در منزل تنها بود و متوجه شدیم مردی هم در خانه ‌است. او را دنبال کردیم. مرد جوان به سمت طبقه سوم دوید و ما هم پشت سرش رفتیم. وارد اتاق شد و وقتی دید نمی‌تواند فرار کند به سمت پنجره رفت و خود را از پنجره به بیرون پرت کرد. این دو برادر گفته‌های شاهد را رد کردند و گفتند که این حرف‌ها دروغ است.
زمانی که شاهد پرونده برای بیان شهادت در دادگاه حاضر شد، گفته‌های قبلی‌اش را رد کرد و گفت: من در بازپرسی گفتم جسد را در کنار پنجره در خیابان دیدم و آنجا خون هم بود. من در مورد داخل خانه متهمان حرفی نزدم. با این حال هیات قضات با اکثریت آرا دو برادر را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره مورد اعتراض متهمان قرار گرفت و پرونده به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد. هیات قضات دیوان‌عالی اعلام کردند با توجه به اینکه شاهد پرونده گفته‌های خود را پس گرفته و متهمان هم در هیچ‌یک از مراحل تحقیق به قتل اعتراف نکرده‌اند، همچنین با توجه به نظریه پزشکی قانونی که در آن معلوم نیست ضربه را کدام یک از متهمان به سر مقتول وارد کرده، رأی صادره نقض شده و رسیدگی به آن به شعبه دیگری موکول می‌شود.
با توجه به نظر دیوان‌عالی کشور روز گذشته شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران برای رسیدگی به این پرونده تشکیل جلسه داد. در این جلسه که قاضی محمدی ‌کشکولی ریاست آن را برعهده داشت بعد از اینکه نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد برای دو متهم درخواست مجازات کرد و اولیای‌دم هم درخواست مجازات قصاص کردند. متهمان در جایگاه حاضر شدند آنها یک‌بار دیگر اتهام را رد کردند و گفتند نمی‌دانند ضربه چطور به سر مقتول وارد شده است و آنها در قتل هیچ ‌نقشی نداشتند و مقتول از ترس خودش را به بیرون پرت کرد. متهمان گفتند: ما می‌خواستیم او را بگیریم. مقتول مسیر خانه را به درستی بلند نبود و داشت فرار می‌کرد. وقتی در یک اتاق گیر افتاد دیگر نتوانست کاری کند البته به نظر نمی‌رسید قصد خودکشی دارد، او فکر می‌کرد می‌تواند از سه طبقه بیرون بپرد و آسیب‌ نبیند. ما هم بعد از اینکه دیدیم او خود را از پنجره به بیرون پرت کرد به پلیس خبر دادیم اگر قتل کار ما بود این کار را نمی‌کردیم.
47282

کد خبر 187840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =