گزارشگر ویژه حقوق بشر که اخیرا گزارشی ضد ایرانی منتشر کرده است، از احتمال سفرش به ایران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاين، احمد شهيد در گفت​وگو با برنامه تفسير خبر VOA، در واکنش به اينکه محمدجواد لاريجاني دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در سفر اخيرش به نيويورک اعلام کرده بود که تدوين گزارش حقوق بشر در ايران کار يکي دو روز نيست و گزارشگر سازمان ملل بايد مدتي در ايران به سر برد تا از نزديک با واقعيت​هاي احترام ايران به حقوق بشر آشنا شود، گفت: من براي تهيه گزارشم نياز به زندگي در ايران ندارم.
وي با بيان اينکه تدوين گزارش حقوق بشر، ملزومات خاصي همچون بازديد از زندان​ها دارد، افزود: اگر دولت ايران با من همکاري کند و بتوانم از زندان​هاي ايران بازديد کنم، مي​توانم گزارش بعدي​ام را مستند به مشاهداتم بنويسم.
احمد شهيد در حالي مي​گفت که پس از سفر جواد لاريجاني به امريکا، امکان دارد بتواند به ايران سفر کند که پيش از اين جمهوري اسلامي ايران اعلام کرده بود به او به عنوان فردي که بي​طرف نيست، اجازه ورود به ايران براي تدوين گزارشش را نمي​دهد.
گزارشگر ویژه حقوق بشر افزود: براي تدوين گزارش اولم با محدوديت​هايي در تعداد لغات و حداکثر زمان سه هفته روبرو بودم. اما در گزارش بعدي​ام، نگاه عميق​تري به مسائل حقوق بشري در ايران بويژه زندانيان دهه 60 خواهم داشت.
/2929
کد خبر 187928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =