بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

تور رسانه‌ای که به ابتکار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تابستان امسال به طور مستمر در حال برگزاری است، این بار به اصفهان رسید. در راستای برگزاری این تور بازدید از چندین شرکت دانش‌بنیان صورت گرفت، همچنین این تور با با اختتامیه نخستین رویداد جایزه ملی فناوری «نکست» نیز همزمان شد و فرصت خوبی برای آشنایی با دستاوردهای دانش‌بنیان و کلان طرح‌های حوزه فناوری و نوآوری به وجود آورد.

تینا مزدکی: در راستای برگزاری تورهای بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از دستاوردهای دانش بنیان و کلان طرح‌های حوزه فناوری و نوآوری، تور فناورانه این بار به اصفهان رسید. در این تور از چندین شرکت فعال در حوزه فناوری و همچنین دانش بنیان از جمله شرکت مبین صنعت توحید، بهیار صنعت سپاهان، خانه خلاق آفتاب، مجتمع فولاد مبارکه و همچنین ذوب‌آهن اصفهان بازدید شد.

بازدید از اولین شرکت دانش بنیان «مبین صنعت توحید» در راستای تولید سه محصول ویدیو لارنگوسکوپ، منبع نور سرد و همچنین کورد نوری صورت گرفت؛ مهران محمدی جوزدانی، مدیر این شرکت گفت:«مجموعه دانش بنیان مبین صنعت توحید، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷، آغاز کرد، کار این مجموعه بیشتر در زمینه تجهیزات پزشکی و تجهیزات اتاق عمل است.»

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

این مجموعه با بررسی و مطالعه چالش‌های حوزه تجهیزات پزشکی در ایران، با اقدام به تعمیرات کوردهای نوری مورد استفاده در جراحی‌های کم تهاجمی همچون لاپراسکوپی و...،تعمیرات فیبر لیزر، تعمیرات منابع نور سرد هالوژنی، زنونی و LED و دیگر موارد فعالیت خود را آغاز کرده و در نهایت فعالیت این مجموعه به دو واحد، تولیدات و تعمیرات تقسیم شده‌است.

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

به گفته مهران محمدی این شرکت تولید کننده سه محصول ویدیو لارنگوسکوپ، منبع نور سرد و همچنین کورد نوری است و ظاهرا این مجموعه اولین تولید کننده کابل فیبر نوری لاپراسکوپی یا همان کورد نوری در کشور است. علاوه بر این، متخصصان در این شرکت تعمیرات دستگاه‌های مورد نیاز درحوزه تجهیزات پزشکی را انجام می‌دهند.

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

امروزه بسیاری از بیمارستان‌ها مشکلات دستگاه‌های خود را به این شرکت می‌سپارند و مهندسان این مجموعه مشکل به‌وجود آمده را به روش خود، درست مانند حل کردن یک صورت مسئله، رفع می‌کنند. او همچنین عنوان کرد که در این مجموعه دانشجویان و دانش‌آموزان مستعد برای کارآموزی حضور پیدا می‌کنند، کار را یاد می‌گیرند و شرایط آموزش دیدن برای علاقه‌مندان در این مجموعه فراهم است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1879555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =