۱ نفر
۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
شمارش معکوس تا آخرالزمان «توات»!

تحقیقات جدید حاکی است که افزایش دمای جهانی و موج گرمای دریایی در بدترین حالت با ذوب یخ‌های قطبی ازجمله یخچال طبیعی ۷۵ مایلی «توات» موجب بالا آمدن سطح دریا به میزان سه متر (۱۰ فوت) تا اوایل قرن ۲۲ خواهد شد؛ موضوعی که از آن به عنوان «آخرالزمان» نام برده می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، نمونه‌های رسوبی جمع‌آوری شده توسط «جیمز کرکهام» محقق زیست محیطی قطب جنوب و سایر دانشمندان در مدت چهار سال گذشته، داده‌های لازم برای تحقیقی را فراهم کرده که نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد.

به نقل از ایرنا، این تحقیقات یکی از جدی‌ترین نگرانی‌ها درباره قطب جنوب را تایید کرده است و آن اینکه ذوب شدن غیرقابل بازگشت برخی از توده‌های یخی این قاره از جمله یخچال طبیعی ۷۵ مایلی «توات» (Thwaites) در دریای «آموندسن» آغاز شده است.

«راچل کلارک» از مولفان این گزارش تحقیقی گفت: واقعا نمی‌توانیم آنچه را که در این یخچال طبیعی در حال روی دادن است، نادیده بگیریم.

آخرالزمان «توات» در راه است

وی خاطرنشان کرد: این مطالعه جدید از این لحاظ حائز اهمیت است که نشان می دهد ذوب شدن یخ‌های قطب جنوب صرفا تصادفی یا محدود به یک یخچال طبیعی نیست. این بخشی از یک متن بزرگتر از اقلیم در حال تغییر است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1879662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =