فعالان شبکه‌های اجتماعی (اینفلوئنسر) چینی وارد استان سمنان شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: فعالان شبکه‌های اجتماعی (اینفلوئنسر) چینی باهدف جذب ۲۰ میلیون گردشگر چینی وارد استان سمنان شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، امیر کرم زاده گفت: باهدف جذب ۲۰ میلیون گردشگر چینی به استان سمنان در پروژه تور آشناسازی ایران سلام، با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت امور خارجه و هواپیمایی ماهان، اینفلوئنسرهای گردشگری چینی به مدت سه روز در بازه زمانی ۱۲ لغایت ۱۴ اسفند در استان سمنان مشغول به تولید محتوا هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی گردشگری شهرستان‌های استان سمنان همچون معدن نمک گرمسار، چشمه‌علی دامغان، مجموعه کاروانسراهای ثبت جهانی استان سمنان، جاده سنگ‌فرش راه ابریشم، خانه‌های تاریخی، مسجد تاریخانه، موزه‌های استان سمنان و… از برنامه‌های سفر سه‌روزه این اینفلوئنسرها در استان سمنان برای معرفی و برند سازی گردشگری این استان در کشور چین است.

امیر کرم زاده بابیان اینکه در این تور ۶ نفر از جوانان فعال در شبکه‌های اجتماعی شرق آسیا به‌ویژه چین که درزمینه گردشگری فعال هستند، گفت: با حضور اینفلوئنسرهای چینی و تولید محتوا و اشتراک آن در شبکه‌های اجتماعی کشور چین می‌توان از ظرفیت رسانه‌های نوین برای ترویج و تبلیغ گردشگری استان سمنان درزمینه گردشگری خارجی بهره برد.

او افزود: نکته قابل‌توجه در سفر گروه گردشگران چینی به استان سمنان استقبال آنان از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و توجه ویژه به مهمان‌نوازی و فرهنگ متنوع در شهرهای مختلف و شکوه و عظمت آثار فرهنگی و تاریخی استان سمنان بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به اینکه در سال جاری بیشترین تور ورودی به کشور ایران از کشور چین بوده است، گفت: با توجه به هم‌زمانی ورود این گروه اینفلوئنسری ۶ نفره مطرح چینی با عید بهاره چینی و نقش رسانه و فعالیت در حوزه گردشگری چین امیدواریم بتوانیم استان سمنان را از طریق فضای مجازی به بهترین نحو به گردشگران چینی معرفی کنیم و این استان را به یکی از مقاصد گردشگری مردم چین تبدیل کنیم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1879765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =