رژیم صهیونیستی مذاکرات قاهره درباره آتش‌بس غزه را تحریم کرد

در پی مخالفت جنبش حماس با شرط رژیم صهیونیستی درباره ارائه لیست کامل اسامی اسرای زنده، این رژیم مذاکرات امروز (یکشنبه) را درباره آتش‌بس غزه تحریم کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند رژیم صهیونیستی پس از اینکه جنبش حماس با درخواست این رژیم درباره ارائه لیست کاملی از اسامی اسرای زنده مخالفت کرد، مذاکرات امروز درباره آتش‌بس غزه در قاهره را تحریم کرد.

در همین راستا، یک منبع در رهبری مقاومت فلسطین اعلام کرد مذاکرات درباره آتش ‌بس اکنون به بن بست رسیده است و برای همه و میانجیگران روشن شده است که رژیم صهیونیستی و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر آن تصمیم دارند هرگونه مذاکرات جدی را متوقف کنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود نتانیاهو خواهان هیچ مذاکره‌ای نیست که منجر به توافقی شود که خروج کامل از نوار غزه، بازگشت آوارگان، بازسازی، بازگشایی گذرگاه‌ها و لغو محاصره را تضمین کند.

این منبع تاکید کرد نتانیاهو تنها به فکر تامین آینده سیاسی خود به قیمت خون فلسطینیان است.

در حالی که واشنگتن اصرار دارد توافق آتش‌بس در غزه قریب الوقوع است و تا آغاز ماه رمضان یعنی حدود یک هفته دیگر اجرایی خواهد شد اما دو طرف متخاصم اطلاعات چندانی در مورد میزان پیشرفت در مورد توافق ارائه نکردند.

پس از ورود هیئت حماس به قاهره، یک مقام آگاه فلسطینی به رویترز گفت طرفین هنوز به مرحله نهایی توافق نزدیک نشده‌اند.

یک منبع آگاه دیروز شنبه گفت رژیم صهیونیستی ممکن است هیچ هیئتی را به قاهره اعزام نکند مگر اینکه حماس ابتدا لیست کاملی از اسامی اسرای زنده ارائه کند. درخواستی که به گفته یک منبع فلسطینی حماس تاکنون آن را نپذیرفته است.

قرار بود مذاکرات درباره برقراری آتش‌بس موقت ۶ هفته‌ای امروز در قاهره برگزار شود.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =