ایجاد یک هزار و۱۵۹ فرصت شغلی درشهرستان سامان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت:تعهد دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای اشتغال‌زایی در سال‌جاری یک‌هزار و ۴۲۲ فرصت شغلی جدید در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی از سوی ۳۲ دستگاه اجرایی پیش‌بینی شده که براساس سامانه رصد اشتغال تاکنون یک‌هزار و ‌۱۵۹ فرصت شغلی ایجاد شده است.

محسن مولوی در کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان سامان تاکید کرد: تعهد دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای اشتغال‌زایی در سال‌جاری یک‌هزار و ۴۲۲ فرصت شغلی جدید در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی از سوی ۳۲ دستگاه اجرایی پیش‌بینی شده که براساس سامانه رصد اشتغال تاکنون یک‌هزار و ‌۱۵۹ فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی افزود: در این نشست قرار شد هر کدام از دستگاه‌های اجرایی شهرستان که نسبت به برنامه تعهد اشتغال‌زایی عقب هستند، تا ۱۰ روز دیگر تعهد خود را محقق کنند.

به گزارش خبرآنلاین؛مولوی تصریح کرد: در سال آینده ۱۲ هزار و ۹۵۳ فرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌شود که بخشی از آن سهم شهرستان سامان است.

وی در گفتگو با ایرنا یادآور شد: در این راستا دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری متناسب با ظرفیت و زیست‌بوم شهرستان‌ها نسبت به اجرای تعهدات اشتغال‌زایی خود در مناطق مختلف استان اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پیش‌بینی شده ویژه شهرستان سامان در سال آینده، ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان دانشگاهی است.

وی گفت: حداقل ۲۵ درصد استخدام دستگاه‌های اجرایی و ۲۵ درصد سهمیه تسهیلات اشتغال‌زایی شهرستان سامان به دانش‌آموختگان دانشگاهی اختصاص می‌یابد.

مولوی تاکید کرد: ۸۵ درصد اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد اشتغال ویژه شهرستان سامان راستی‌آزمایی شد.

وی افزود: در سال‌جاری ۳۱۹ مجوز رایگان مشاغل خانگی در شهرستان سامان صادر و ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۳ نفر از متقاضیان واجد شرایط این شهرستان پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای سال آینده بازارچه مشاغل خانگی شهرستان سامان راه‌اندازی و از محل تسهیلات اشتغال خانگی ۱۰۰ میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون به ۳۴۲ نفر از افراد جویای کار در شهرستان سامان ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زا پیش‌بینی و پرداخت شد.

مولوی اظهار داشت: یکی از طرح‌های بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سرمایه‌گذاری مربوط به احداث پالایشگاه در شهرستان سامان بوده که پیگیری‌های آن انجام شده است.

وی گفت: تاکنون ۱۵۶ جویای کار و کارفرما از شهرستان سامان در سامانه جستجوی شغل در چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام و ‌۲۳ نفر نیاز خود به نیروی انسانی جویای کار را اعلام کرده‌اند.

گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری ۱۲ شهرستان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و سامان در ۱۶ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

شهرستان سامان در ۲۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =