کشف مقبره‌ای که ۲۵۰۰ سال دست نخورده باقی مانده / عکس

باستان شناسان یک مقبره دست نخورده در ایتالیا کشف کردند که بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و مربوط به دوران پیش از تمدن روم است.

تینا مزدکی: گورستان کشف شده، نوعی گورستان بزرگ و باستانی است. این گورستان دارای صدها مقبره اتروسکی حفاری شده در صخره‌ها است. اتروسک‌ها قومی باستانی بودند که بیش از دو هزار سال پیش در قسمت‌هایی از ایتالیا امروزی زندگی می‌کردند. تمدن آنها قبل از اینکه رومیان جانشین آنها شوند و بسیاری از ویژگی‌های فرهنگ آنها را بپدیرند، در حدود قرن ششم قبل از میلاد به اوج خود رسید.

دانشمندان در گورستان سن جولیانو، طی پروژه‌ای برای بازسازی برخی از مهم‌ترین مقبره‌ها در گورستان، این مقبره را کشف کردند. این مقبره تاریخی مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد است.

کشف مقبره‌ای که ۲۵۰۰ سال دست نخورده باقی مانده / عکس

ظاهرا مقبره سنگی که اخیراً شناسایی شده است شامل سه اتاق است و کاملاً دست نخورده است.

سال گذشته، باستان شناسان مقبره باستانی اتروسکی را در ایتالیا گشودند که به مدت ۲۶۰۰ سال دست نخورده باقی مانده بود و انبوهی از آثار باستانی نادر را پیدا کردند. این مقبره در محوطه باستان شناسی Vulci، واقع بین شهرداری های Montalto di Castro و Canino در منطقه مرکزی ایتالیا لاتزیو که ویرانه‌های یک شهر اتروسکی را حفظ کرده است، قرار دارد.

Vulci یک سکونتگاه مهم اتروسکی بود که در قرون ۶ تا ۴ قبل از میلاد رونق گرفت و این رونق عمدتاً به لطف تجارت، استخراج مواد معدنی و ساخت اقلام برنزی بود.

منبع: newsweek

۵۸۳۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =