سوءقصد به وزیر دفاع اسرائیل به روایت آیت‌الله هاشمی/  آمریکا، چین را متهم کرده که به توسعه مخابرات دفاعی عراق کمک می‌کنند

هاشمی رفسنجانی روز نوزدهم اسفند ۱۳۷۹ در مورد برخی اخبار بین‌المللی نوشته‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن کامل خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی را بخوانید.

در منزل بودم. دربارۀ سابقه و برنامه و خطرات سازمان «ناتو» و نیز معاهده‌های بین‌المللی منع آزمایش‌های اتمی و خلع سلاح شیمیایی، مطالعه کردم. وزارت اطلاعات، نظر داده است، عضویت ایران به مصلحت نبوده و نیست؛ با اینکه در گذشته با رسیدگی‌های همه جانبه به مصلحت دیده شده و عضو شده‌ایم.

ظهر، بخشی از بچه‌ها جمع بودند. طاهره که قبل از انقلاب، در منزل به عفت کمک می‌کرد، همراه دختر بزرگش که اکنون دیپلمه است، آمدند. مدتهاست که او را ندیده بودیم. خانواده همسرش، ملکی در اوین [در تصرف] داشته‌اند که مشکل ثبتی پیدا کرده و برای حل مشکل آن آمده بودند. خوشحال شدیم و هدیه‌ای دادم. گفت، شوهرش کارگاه ریخته‌گری داشته که به خاطر محیط‌زیست، تعطیل شده است.

در غزه، امروز وزیر دفاع اسرائیل، هنگام بازدید از یک مرکز نظامی، توسط یک سرباز فلسطینی، مورد سوءقصد قرار گرفته، ولی جان سالم به در برده است. دولت جدید اسرائیل، اعلان کرده که حاضر است، توافق‌های قبلی مذاکرات صلح را بپذیرد و با فلسطینی‌ها وارد مذاکره شود، به شرط اینکه اول انتفاضه خاموش شود که طبعاً فلسطینی‌ها نمی‌پذیرند.

آمریکا، چین را متهم کرده که به توسعه مخابرات دفاعی عراق کمک می‌کنند. در اوکراین، فشار مردم بر رئیس‌جمهور زیاد است و معلوم نیست، بتواند دوام بیاورد. در مرزهای مقدونیه، آلبانی‌تبارها، حملاتی علیه دولت مقدونیه دارند و از منطقه غیرنظامی حائل استفاده می‌کنند. در آنجا مستقر شده‌اند و سازمان ناتو به نفع دولت مقدونیه وارد مسئله شده و اجازه داده که نیروهای یوگسلاوی، منطقه حائل را تصرف کنند.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1882417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =