ادعای رئیسی درباره ساخت بیش از ۲ میلیون مسکن /آمار بیکاری در کشور کاهشی است

رئیس دولت سیزدهم گفت: به همه فرمانداران و استانداران و شهرداران گفته ام که در ورودی های شهر ها باید بازاری برای عرضه کالاهای تولیدی صنابع دستی ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم، در جشن ملی توانمند سازی ۱۰۰ هزار مدد جوی کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: در سال ۵۷ بعد پیروزی انقلاب اسلامی کمیته امداد جز اولین نهاد هایی است بود که به فرمان امام تشکیل شد. کمیته امداد برکات زیادی در توجه به محرومان و نیازمندان و مددجویان داشته است. بزرگانی در این مجموعه بودند که یاد نیک آنها بر زبانها جاری است.

آنگونه که ایرنا روایت کرده، وی ادامه داد: مردان و زنان نیکوکار فراوانی در کشور داریم و این کمک حتی مربوط به افراد دارای مکنت و دارای امکانات نیست، هستند افرادی که خود به نوعی نیازدارند ولی نیاز دیگران را هم برطرف می کنند.

انجام کار خیر مختص ثروتمندان نیست

رئیسی با بیان اینکه "دگرخواهی در پرتو خداخواهی جلوه ای از زندگی مومنانه مردم است" بیان کرد: در مسئله کرونا یادتان است که در کشور های غربی و اروپایی فروشگاه ها غارت شد و رحمی وجود نداشت ولی یک نوع از این خبر ها در کشور ما مشاهده نشد زیرا رهبر معظم انقلاب کمک مومنانه را مطرح کردند و این کمک مومنانه باعث شد در کشور شاهد این حوادث نباشیم مردم به فکر یکدیگرند و دگرخواهی در پرتو خداخواهی جلوه ای از زندگی مومنانه مردم است.

رئیس جمهور با بیان اینکه کمیته امداد امروز مورد اعتماد همه است، خاطر نشان کرد: همه به این کمیته اعتماد دارند و این اعتماد باعث توجه مردم شده است. محور در کمیته امداد توانمند سازی است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال موضوع محوری در دولت است، بیان کرد: بهترین خبر برای دولت این است که خط تولیدی اغاز به کار کرده و عده ای صاحب شغل شده اند.

رئیس جمهور گفت: خود کفایی و توانمند سازی در برنامه کمیته امداد که مددجویان را در جایگاه تولید کننده قرار میدهد حایز اهمیت و با ارزش است.

بیش از ۱۲۰ هزار مسکن تحویل خانوار ها شده است

رییس جمهور با بیان اینکه میراث دولت های گذشته ۲۴۰ هزار مسکن مهر بود، تاکید کرد: به همت دولت سیزدهم امروز بیش از ۱۲۰ هزار مسکن تحویل خانوارها شده است و مابقی هم تحویل داده خواهدشد. اشتغال و رفع بیکاری و فعال کردن کارخانه ها از دغدغه های دولت است‌ توانمند سازی در کمیته امداد از موضوعات با ارزشی است.

رئیسی تصریح کرد: به همه فرمانداران و استانداران و شهرداران گفته ام که در ورودی های شهر ها باید بازاری برای عرضه کالاهای تولیدی صنابع دستی ایجاد شود.

خودکفایی و توانمند سازی مددجویان در کمیته امداد قابل تقدیر است

رییس جمهور گفت: بهترین‌خبر برای دولت این است که خط تولیدی راه بیفتد و عده‌ای را صاحب شغل کند.۷ هزار کارخانه و کارگاه که در خط تولید قرار گرفته است خبری مسرت بخش است.خودکفایی و توانمند سازی مددجویان در کمیته امداد قابل تقدیر است.استقلال اقتصادی ۱۰۰ هزار مدد جو در کمیته امداد حقیقتا جشن دارد و موجب شعف است.

دولت در خدمت فعالیت های اقتصادی مددجویان است

رئیسی بیان کرد: دولت خدمتگزار در خدمت فعالیت های اقتصادی مددجویان است و تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد که در کشور دیگر شاهد فقیر و نیازمند نباشیم‌.تمام تلاش دولت خدمتگزار این است که در حوزه های مختلف زمینه ای برای رشد استعداد ها و فعالیت ها وجود داشته باشد.
جشن ملی توانمند سازی ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد یک جلسه آینده ساز برای ملت ایران است و این جلسه حتما چشم دشمن را کورخواهد کرد.این‌جلسه برای همه ملت ایران پیام امید استقلال و خودکفایی و توانمندی دارد.

۱۲میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند/ ساخت بیش از ۲ میلیون مسکن

رییس جمهور با بیان اینکه ۱۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، بیان کرد: در مسئله زمین و مسکن که ازمسایل مهم و دغدغه های خانواده هاست، اعلام‌کردیم که نیاز کشور بیش از آن چیزی است که تاکنون کار شده و باید سالی یک میلیون مسکن ساخته شود.امروز شاهد ساخت بیش از ۲ میلیون مسکن هستیم.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1882672

برچسب‌ها