۴۷ واحد تولیدی صنعتی استان سمنان تسهیلات دریافت کردند

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی صنعتی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، یادگار احمدی در هفتاد و سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در استانداری برگزار شد با اعلام این خبر گفت: از ابتدای مهرماه سالجاری و با آغاز فرآیند ثبت نام متقاضیان تسهیلات ، به ۴۷ واحد تولیدی صنعتی استان بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید و بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

وی اظهار داشت : این تسهیلات بمنظور پشتیبانی موثر از بنگاه های اقتصادی ، تامین نقدینگی مورد نیاز آنها و تکمیل ، اجرا و راه اندازی پروژه های اولویت دار پرداخت می شود و واحدهایی که مشمول دریافت تسهیلات می شوند می توانند با ورود به سامانه خدمات وزارت صنعت ، معدن و تجارت درخواست خود را تکمیل و ثبت نمایند تا از طریق کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و معرفی به بانک آنها صورت پذیرد.

مدیرکل صمت استان سمنان با اشاره به عملکرد مطلوب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالجاری افزود: در ۱۱ ماهه امسال ، ۵۳ جلسه کارشناسی و ۷۲جلسه اصلی کارگروه برگزار که مشکلات مربوط به ۲۴۶ واحد تولیدی صنعتی استان بررسی و در جهت رفع موانع موجود تعداد ۴۳۳ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

یادگار احمدی با اشاره به دستور کار این نشست اضافه کرد: در این جلسه مشکلات زیربنایی ۳ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت و با درخواست ۷۸ طرح کشاورزی جهت بهره مندی از مزایای ۲۰ درصد تمدید تسهیلات به ارزش بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال توسط اعضای کارگروه موافقت شد.

پیگیری مصوبات جلسات قبل کارگروه مرتبط با اداره کل محیط زیست و ارائه گزارشی از عملکرد بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات رونق تولید و تبصره ۱۸ به واحدهای متقاضی و ارائه گزارش عملکرد کارگروه رشد تولید از دیگر دستور کار این جلسه بود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1882735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =