سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به ایجاد سفارت مجازی آمریکا برای ایران گفت: این سفارتخانه، انتقال دهنده پیام آمریکا به مردم ایران نخواهد بود.

به گزارش خبرآنلاين، رامین مهمانپرست با بيان اينکه توسل دولت آمریکا به این ابتکار، قبل از هر چیز در واقع اعتراف به اشتباه بزرگ دولت آمریکا در قطع روابط دو ملت و پشت نمودن به ملت ایران است، افزود: اما ابتکارات مجازی جبران کننده این اشتباه یا آنگونه که اعلام شده است، انتقال دهنده پیام آمریکا به مردم ایران نخواهد بود.
وي افزود: ملت ایران در سه دهه گذشته پیام دولت آمریکا را از طریق تحریم ها، هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس، حمایت کاخ سفید از گروهک های تروریستی مانند منافقین، ریگی و تندر، مقابله همه جانبه و البته ناموفق با پیشرفت های تکنولوژیک دانشمندان ایرانی، ایراد اتهامات بی اساس و سایر اقدامات مخرب علیه ملت ایران دریافت کرده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در واقع عدم دریافت پیام، مشکل دولت آمریکاست که از زمان کودتا علیه دولت مردمی در ایران در قبل از انقلاب تا کمک به ترور دانشمندان ایرانی در زمان حاضر، پیام ملت ایران مبنی بر انتخاب گزینه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در جهت سعادت و رفاه خود را نشنیده یا نشنیده گرفته است. تداوم سیاست های بیهوده ضد ایرانی دولت آمریکا صرفا در چارچوب این امر قابل توجیه است.
 وی به دولت آمریکا توصیه کرد: بهتر است با پندگرفتن از گذشته بطور صادقانه بدنبال تغییر رویه و رویکرد خود در قبال ملت بزرگ ایران باشد.
/2929
کد خبر 188294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =