مهر نوشت:

سامانه جدید جمع آوری گزارش معاملات مشکوک و مدیریت طرح جامع مبارزه با پولشویی و تحویل نام کاربری و رمز عبور معرفی شد.
پیرو اعلان قبلی و دعوت کتبی از مسئولان مبارزه با پولشویی در بانک مرکزی و تمامی بانکها و موسسات اعتباری تحت پوشش، جلسه معرفی سامانه جدید جمع آوری گزارش معاملات مشکوک و همچنین مدیریت پروژه جامع مبارزه با پولشویی و تحویل نام کاربری و رمز عبور در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در این جلسه براساس قرار قبلی مسئولان مبارزه با پولشویی بانکها و موسسات اعتباری، کارشناسان فناوری اطلاعات(IT) و کاربران سامانه جمع آوری گزارش معاملات مشکوک نیز حضور داشتند.

اصغر ابوالحسنی معاون امور بانکی، بیمه و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی و دبیر شورای عالی مبارزه با پولشویی با بیان اهمیت موضوع مبارزه با پولشویی در نظامهای مالی در سطح جهان و منطقه ، گفت: ایران موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه داشته است.
ابوالحسنی ایران را به نقل از مقامات سازمان های بین المللی ذیربط، کشوری پیشرو در منطقه خاورمیانه چه از لحاظ قوانین وضع شده در زمینه مبارزه با پولشویی و چه از نظر زیر ساخت های ایجاد شده و فعالیت های صورت گرفته، عنوان کرد.

در ادامه این نشست احمد آبادی رئیس مرکز اطلاعات مالی در خصوص لزوم پیشرفت‌های فنی و استفاده از فن آوری مدرن در مبارزه با پولشویی ، گفت: پیشرفت‌های مناسبی در سامانه جدید جمع آوری گزارش معاملات مشکوک از نقطه نظر فنی ایجاد شده است. وی با تشریح ساختار کلی سخت افزاری و نرم افزاری، اظهار داشت: زیرساخت ارتباطی این سامانه از طریق خطوط MPLS است.
وی خاطرنشان کرد: نرم افزار مربوطه به صورت بسیار پیشرفته طراحی شده و قابلیت بالایی در ارسال فوری گزارشات دارد. ریاست مرکز اطلاعات مالی همچنین به تشریح ساختار مدیریت پروژه جامع مبارزه با پولشویی پرداخت و اعلام کرد انجام وظایف محول شده در قالب دستورالعمل های موجود در بانک مرکزی و کلیه موسسات اعتباری از این طریق و به صورت آنلاین کنترل می شود.
/39/39

کد خبر 188481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =