نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری کاهش محسوس ندارد

رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به اینکه هر ساله تعداد بالایی واحد تولیدی در چهارمحال و بختیاری افتتاح و به‌ بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اما نرخ بیکاری استان کاهش محسوس ندارد، زیرا اشتغال استان تثبیت نمی‌شود.، باید در سال آینده بر روی تثبیت اشتغال استان با جدیت ورود کنیم تا شاهد تعدیل نیرو نباشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، آخرین جلسه هیات مشاوران استان درسال ۱۴۰۲ به ریاست شهرام زارعرئیس اتاق بازرگانی و سایر اعضا برگزار شد.

شهرام زارع رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه نباید کار امروز را به فردا موکول کرد، اظهار کرد: برای سال آینده اتاق بازرگانی استان نیاز به یک چشم‌انداز و نقشه راه دارد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ نتوانستیم به خوبی از ظرفیت مشاوران اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری بهره‌مند شویم، افزود: باید با برنامه‌ریزی تلاش کنیم تا مشاوران با برنامه در اتاق بازرگانی حضور پیدا کنند.

زارع با اشاره به اینکه هر ساله تعداد بالایی واحد تولیدی در چهارمحال و بختیاری افتتاح و به‌ بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اما نرخ بیکاری استان کاهش محسوس ندارد، زیرا اشتغال استان تثبیت نمی‌شود، باید در سال آینده بر روی تثبیت اشتغال استان با جدیت ورود کنیم تا شاهد تعدیل نیرو نباشیم.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: باید تحول‌گرا باشیم، در سال گذشته بخش خصوصی با دولت همراهی خوبی داشت، باید به سمت اجرای برنامه‌های تحول‌گرا برویم تا محیط کسب و کار رشد کند.

وی با بیان اینکه به سال گذشته بر نمی‌گردیم، خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری آمادگی دارد عارضه‌یابی مشکلات و کارهای پژوهشی را برون‌سپاری کنیم.

ابراهیم رئیسی مدیرکل دفتر جذب سرمایه‌گذاری استاندار چهارمحال و بختیاری نیزبا اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ برنامه‌های خوبی در استان اجرا شده است، اظهار کرد: نتایج برخی اقدامات در بلندمدت نمود عینی پیدا خواهد کرد.

وی افزود: تربیت بازرگانان نسل فردا(مدرسه تاجرپروری)، اپلیکیشن دروازه سرمایه‌گذاری، توسعه زنجیره‌های ارزش محصولات تولیدی استان و تهیه و تدوین بسته پیشنهادی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین اقدامات اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری در سال‌ ۱۴۰۲ بود.

رئیسی مسئله‌شناسی و پیگیری برای اجرای طرح‌های عمرانی پیشران را از برنامه‌های سال آینده در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد و گفت: امروز رغبت برای ساخت ویلا و باغ گردشگری در استان وجود دارد، بنابراین باید زیرساخت سرمایه‌گذاری در استان تقویت شود.

مدیرکل دفتر جذب سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه انتقاد باید سازنده باشد، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم کمیته سرمایه‌گذاری سازمان بازرسی را فعال کنیم.

وی با بیان اینکه اگر کارمند و کارگر با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم کند، انگیزه کافی برای کار ندارد، عنوان کرد: اگر کارمند و کارگر مشکل مالی نداشته باشد، قطعا بازار و بخش خصوصی نیز رونق می‌گیرد.

رئیسی در پایان تاکید کرد: برخی سامانه‌های وزارت صمت موجب انحصار می‌شود، باید برای شکستن این انحصارها گام برداریم.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1884822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =