سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت:

«خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج». بیانیه محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس با این جمله کلید می خورد. وی پس از شکست پرسپولیس مقابل استقلال واقعیت هایی را در قالب یک بیانیه تقدیم اهالی فوتبال و بالاخص طرفداران پرسپولیس می کند.
متن بیانیه مدیر عامل سرخپوشان پایتخت بشرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم

مثل روز برایم روشن بود که در دربی شانسی نداریم و این عقیده و پیش بینی من دلایل زیادی داشت اما نمی توانستم با اشاعه این تفکر در بین بازیکنان روحیه آنها را تضعیف کنم. چرا که مرسوم نیست یک فرمانده قبل از یک نبرد بزرگ، سربازانش را تخلیه روحی و روانی کند. شاید معجزه فوتبال به دادمان می رسید و از حداقل شانس سود می بردیم اما اینگونه نشد.
به چند دلیل نتوانستیم بازی را ببریم. در فصل نقل و انتقالات تیم بد بسته شد و حواشی فراوانی دامن پرسپولیس را گرفت. ضرب المثل «خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج» مبین حال پرسپولیس است. حمید استیلی اگر چه از فوتبالیست های بزرگ ما بشمار می رفت اما سرمربیگری پرسپولیس برای او زود بود و یکی از عوامل ناکامی تیم همین انتصاب در اول فصل برای هدایت پرسپولیس قلمداد می شود.
من با وارد کردن برخی شوک ها تیم را تقویت کردم تا استیلی، شکست خورده کنار نرود اما متاسفانه فرصت او تمام شد. استیلی بعد از بازی کنار گذاشته شد و به زودی سرمربی جدید پرسپولیس معرفی خواهد شد تا اوضاع تیم به سمت بهبودی پیش برود. من در بحرانی ترین شرایط پرسپولیس، قبول مسئولیت کردم و برای اصلاح شرایط نیز دست به هر کار قانونی خواهم زد.
محیط فوتبال ما سالم نیست. تصمیمات فوتبالی باید به طور جمعی اتخاذ شود و مدیران باشگاهی باید به بازی گرفته شوند اما اینجا تصمیم سازی شخصی است. در این 80 روزی که در عرصه فوتبال هستم یک بار از من مشورت نخواستند، در شرایطی که مصدومان زیادی داشتیم از سازمان لیگ خواستم تا بازی جام حذفی به تعویق بیفتد اما این فرصت از ما دریغ شد تا با یک لشگر مصدوم به دیدار حریف سنتی و تا بن دندان مسلح برویم.
باخت مقابل استقلال یکی از بدترین روزهای پرسپولیس را رقم زد و در ذهن هواداران به عنوان نقطه تاریک باقی خواهد ماند. از این پس باید طوری حرکت کنیم تا این موضوع از ذهن هواداران پاک شود. در بازی با استقلال هر چه به پایان بازی نزدیک شدیم انرژی بازیکنان ما تحلیل رفت و تعویض ها هم دردی را دوا نکرد تا با شکست، شرمندگی ما مقابل هواداران تشدید شود. هوادار پرسپولیس دوست داشت حداقل اگر تیم محبوبش در لیگ نتیجه نمی گیرد در جام حذفی استقلال را ببرد اما با نتیجه ای که حاصل شد، قلب هواداران ما شکست. اشک های آنها دل مرا به درد آورد و من به عنوان مسئول تیم، از تمامی هواداران بابت شکست در دربی عذرخواهی می کنم. این شکست معلول تصمیم گیری های اشتباه در ابتدای فصل است اما من با همه توان تلاش می کنم تا در کوتاه ترین زمان، پرسپولیس را به روزهای اوجش برگردانم.
251 43

کد خبر 188516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • هوادار US ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  0 7
  احسنت سردار. حمایتت می کنیم. خواهشا هرچه سریع تر سرمربی را انتخاب کنید تا در نیم فصل با نظر سرمربی بازیکن بگیرید نه نظر فرد دیگر. اینجوری سرمربی باید پاسخگو باشه
 • حميدرضا IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  پاراگراف اول نشون ميده چقدر اين تيم حقير شده.
 • رحمان سنقری IR ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  241 6
  میان عاشق ومعشوق هیچ حایل نیست.....توخود حجاب خودی حافظ ازمیان برخیز!(افتاد!!؟؟؟؟)
 • بدون نام IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  من نبودم دستم بود، تقصیر آستینم بود. مرد حسابی یکم از تقصیرها را هم خودت گردن میگرفتی. مگه از اول نمیدونستی وضعیت پرسپولیس بحرانیه؟ مگه نمیگفتی من مدیر بحرانم؟ چطوری بحران مدیریت کردی؟؟ میتونستی بگی من این کاره نیستم و مدیرعامل نشی ولی حالا که شدی باید گردن بگیری. مدیران ما باید یاد بگیرند که ...
 • بدون نام IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  83 8
  اقای رویانیان :فوتبال یعنی چه؟
 • بدون نام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  22 0
  بیچاره این پرسپولیس.بیچاره این فوتبال.بیچاره این استیلی و بدتر از همه بیچاره این.......!کاش هر کسی سر جای خودش بود.
 • حمید IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  32 0
  سرکار عزیز ، این چه استدلالی است ؟ ببینم اونقتها هم که سر چهار راه بودی ، اگر میدانستی که حتما تصادف رخ میدهد ، می ایستادی تا تصادف شود ؟ یا اینکه تدبیری میاندیشیدی ؟در اینجا که این درایت را نداشتی . امیدوارم که سر چهار راهها آن را داشته بودی. اگر اینطور است بهتر است که بر ما منت بذاری و بروی سر کاری که بلدی . مگر هر کس به تو هر چه و هر پستی را پیشنهاد کرد باید قبول کنی.؟ یادت باشد که تو در برابر خدا و ملت مسئولی که کا را به کاردان بسپاری و بدون آنکه شایستگی داشته باشی و شایسته ترین نیز باشی ، قبول مسئولیت نکنی ، سرکار
 • بدون نام IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  29 1
  بفرمایید روزهایی که در اوج هستید را مشخص کنید تا در آن روزها براتون بازی بزارن. مرد حسابی فوتبال همینه دیگه
 • رضا IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  32 3
  باشه ازاین به بعد میگیم برنامه ریزی لیگ شما اجام بدین!هر زمان محروم و مصدوم نداشتین بازی کنین هر وقتم اماده نبودین بازی نکنین چطوره؟ همین جملت که چون مصدوم داشتیم باید بازیمون عقب می افتاد نشون میده اشتباهی مدیرعامل شدی.
 • امیر IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  14 2
  چناب اقای رویان و اعضای محترم پرسپولیس تر بخدا این چه تیمی هست این چه بازکنانی هست چه مربی هیچ کدام در حد و اندازه این تیم نیستند بفکر تیم باشد نه عذرخواهی . هی که نمیشه اشتباه کرد بگوی از مردم عذر میخواهیم
 • محمد IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  24 1
  در جواب به پاراگراف اول: فرمانده خیالت نباشه بفرست رو مین سربازهاتو
 • بدون نام IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
  14 6
  آقای سردار عزیز و استقلالی.. توجه داشته باشیدکه(البته اگر خود را خدای ناکرده، معمار حساب نکرده اید) شما نیز قسمتی از این دیوار به حساب میآیید که ظاهرا بدجوری کج است..! اگر شما که مدیر عامل تیم هستید این دیدگاه ها را داری، پس وای به حال این همه هوادار بیچاره.
 • یوزارسیف IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۰
  3 1
  سردار !جان من سنگدلی دل به تودادن غلط است.....