گزارشهای هواشناسی نشان می دهد که این هفته احتمال بارندگی کم است و چون باد هم نمی وزد، وارونگی هوا افزایش یافتهو شاخص کیفی هوای پایتخت هم اکنون در وضع ناسالم است .

محمد رضا محمودی معاون عمرانی استانداری دراین باره به خبرآنلاین می گوید: هم اکنون شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در هوای شهر تهران 140 و در شرایط ناسالم است. با توجه به این وضع، کارگروه کاهش آلودگی هوا در استانداری تهران برای بررسی وضع موجود تشکیل جلسه داده است و احتمال تعطیلی برای کاهش آلودگی هوا وجود دارد.

به گفته او این شرایط به طور متوسط در بیشتر مناطق شهر حاکم است و پیش بینی می شود تا پایان هفته ادامه یابد. تنها کاری که در این هفته برای پیشگیری از آلوده‌تر شدن هوای تهران می‌توانیم انجام دهیم محدودیت‌های زمانی و مکانی برای خودروها و صنایع است تا وضعیت آلودگی هوا به شرایط بحرانی نرسد.
معاون استاندار تهران همجنین گفت: فعلا نیاز به تصمیمات جدی برای کاهش آلودگی هوا نیست و از روز دوشنبه که آلودگی هوا بیشتر می شود جلسه ای داریم تا تصمیمات لازم گرفته شود.

 

باران می آید، هوا هم وارونه می ماند

اما همه این پیش بینی ها درحالی است که مدیرکل هواشناسی استان تهران از بارندگی در نیمه شب امشب خبر می دهد. به گفته محسن جباری، بارش‌ها از اواخر وقت امشب به صورت متناوب و پراکنده در استان تهران آغاز می‌شود: از اواخر وقت امشب ناپایداری هوا در تهران آغاز می‌شود و بر این اساس از غلظت آلایندگی‌ها کاسته می‌شود. بارش‌ها از اواخر وقت امشب به صورت متناوب و پراکنده در استان تهران آغاز می‌شود ولی حجم بارش‌ها زیاد نیست البته به دلیل ورود جریانات عمودی هوا از غلظت آلایندگی‌ها کاسته می‌شود و حالت ناپایداری تا روز یکشنبه ادامه دارد.

به گفته او از امشب به دلیل ورود جریانات عمودی هوا از غلظت آلایندگی‌ها کاسته می‌شود.

جباری هم پیش بینی می کند که از روز دوشنبه سکون نسبی دما اتفاق می‌افتد و تا پایان هفته این حالت ادامه دارد: از روز یکشنبه و دوشنبه دمای هوا کاهش می‌یابد ولی نوسانات دما خیلی محسوس نیست ضمن اینکه دمای هوای استان تهران تا پایان هفته به حدود یک تا 2 درجه زیر صفر می‌رسد.
47232

کد خبر 188631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
    6 0
    ما فقط میتوانیم دعا کنیم. ولی مسئولان بخاطر خودشان و خانواده هایشان هم شده باید اقدامات جد یتری انجام دهند. آخر تا چند سال فقط گزارش بشنویم و سردرد و سرفه تحمل کنیم؟ آقایان!مگر شما در این شهر زندگی نمیکنید؟