نوروزی که برای مردم گران تمام شد؛ ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان برای حضور هر مهمان در تلویزیون / خوش به حال تکه سنگ، پیمان جبلی و وحید جلیلی

اگرچه برنامه آقایان جبلی رئیس سازمان صداوسیما و قائم‌مقامش جلیلی اجرای تحول در سازمان متبوعشان بود و بر مبنای این طرح بسیاری از چهره‌ها دیگر راهی به تلویزیون نداشتند؛ اما ورق چنان برگشت که آواز عباس قادری بازخوانی می‌شود و ایرج خواجه امیری بعد از ۴۵ سال در برنامه نوروزی حاضر شده و برای مخاطبان برنامه فرزاد حسنی ترانه می‌خواند. چهره‌هایی که برای حضورشان بر اساس شنیده‌ها عدد بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان حق القدم گرفته‌اند.

حسین قره: بازگشت بعضی از چهره‌ها به صداوسیما و برنامه‌سازی آنان قطعاً اتفاق پسندیده‌ای است، مخصوصاً اگر مخاطبان کوچیده از سازمان صداوسیما باری دیگر به هنرمندان و برنامه‌سازان اعتماد کرده و تلویزیون را برای دیدن انتخاب کنند، سازمان عریض و طویلی که با پول بیت‌المال و همگانی سرپاست و دست در جیب امروز و آینده مملکت دارد.

از این تغییرات چند سرفصل باقی می‌ماند که باید درباره آنان صحبت کرد و به نقد و بررسی گذاشت. اولین نکته مهم این است بازگشت دوباره بعضی از چهره‌ها چقدر هزینه داشته است، این یک مسئله عمومی است. بر اساس قانون اساسی همه مقامات باید برای هر آنچه در سازمان و نهاد در اختیار دارند، پاسخگو باشند. اگر آقایان جبلی و جلیلی تلویزیونی خصوصی را اداره می‌کردند و هزینه‌هایش را درمی‌آوردند، خودشان می‌دانستند و درآمدها و هزینه کردهایشان ولی وقتی سال ۱۴۰۲ نزدیک ۸ هزار میلیارد تومان از بودجه ملی را در اختیار داشته و در سال ۱۴۰۳ این رقم به ۲۴ هزار میلیارد تومان رسیده است، باید برای تمام طرح‌هایی که اجرا کرده و می‌کنند پاسخگو مردم باشند.

ارتجاع دیگران تا شکست طرح تحول و چهره سازی

ماجرای طرح تحول از آنجا آغاز شد که آقایان قبل از گرفتن سمت در سازمان، مدیریت گذشته آن را واپس‌گرا و ارتجاعی می‌دانستند، آن‌ها اصرار داشتند که آوردن چهره‌های محبوب مردم یک توطئه فرهنگی است که به قصد ایجاد ارتجاع و بازگشت تدریجی به گذشته برنامه ریزی شده است. این گروه که در بیرون از سازمان قدرت سیاسی داشته و به جریانی خاص و تندرو وابسته هستند؛ تلاششان آن بود تا سازمان صداوسیما را با تمام نیرو در اختیار گرفته و آنچه خود می‌خواهند به اکثریتی از مخاطبان تلویزیون تحمیل کنند.

شاهد مثالش وقتی است که جلیلی در نشستی به دعوای مدیران گذشته سازمان اشاره کرده و می‌گوید: «موضعشان ارتجاعی است، در بین معاونین و رئیس صداوسیما دعوا بر سر این است که فلان هنرپیشه فیلمفارسی را بیاوریم آن‌هم در شب یلدا و پیک آنتن رسانه ملی، جریان ارتجاعی حاکم هست متأسفانه بر رسانه ملی ما، آن‌ها اعتقادشان این است که باید برگردیم.»

منظور جلیلی احتمالاً برنامه‌ای است که مهران مدیری با حضور ناصر ملک‌مطیعی ساخت و هیچ‌وقت بخش نشد. بماند که این جریان وقتی خود به سراغ تخریب گروه رقیب می‌روند، مدیران فرهنگی دهه اول انقلاب را مقصران حذف چهره‌های همچون فردین و ملک‌مطیعی می‌دانند، و وقتی خود در کرسی‌های مدیریت نیستند، اگر کسی قصدی برای آوردن آن چهره‌ها داشته باشد، واکنش تند و افراطی نشان می‌دهند، اما وقتی خود بر مسند می‌نشینند، ارتجاع دیگر پایان می‌یابد و حضور شخصیت‌ها از عباس قادری، ایرج خواجه امیری تا تتلو بلامانع است.

نکته دیگر این است، آقایان در طرح تحول، به دنبال چهره‌سازی بودند. چهره‌هایی نزدیک به جریان خود، چهره‌های که در تعبیر سیاسی این روزها می‌شوند جوانان انقلابی. برنامه‌هایی همچون سیدخندان و پاورقی و... محصول ایده چهره‌سازی است. کسانی که در مقابل احتمال بازگشت برنامه‌سازان همچون رضا رشیدپور موضع گرفتند و وقیحانه گفتند: «مگه ما اسکول نظامیم و...» ادبیاتی عجیب که نشان از خواستگاه فکری خود و جریانشان داشته و دارد. این هجمه البته با ورود پیمان جبلی به نفع آنان ختم شد و همه فهمیدند که آن مجری اسکول نظام نبوده است و فاکتور و هزینه‌ای که برای یک تلویزیون ملی داشته و نوشته، خواهان دارد و پرداخت می‌شود.

این حمایت یک جانبه و حذف بسیاری به نفع جریان اندک هیچ دستاوردی نداشت به‌جز ریزش مخاطب. به گواه آمارهای خود تلویزیون مخاطبان ۷ تا نهایتاً ۱۰ درصدی برای چهره‌سازی؛ جواب مردم به طرحی بود که آقایان روی آن برنامه‌ریزی کرده بودند.

بازگشت چهره‌ها از مجریان تا بازیگرانی همچون امیرحسین مدرس، فرزاد حسنی، مهران غفوریان و ایرج طهماسب و گروهش تا بازگشت و ساخت سریال‌های نون خ (سریال که غیر بود برای شبکه نمایش خانگی ساخته شود ما به بنا به دلایلی این اتفاق نیفتاد)، پایتخت و... تنها یک امر را نشان داد، طرح آقایان شکست خورده است و آن هزینه کلانی که روی دست مردم و مملکت گذاشته‌اند، جواب نداد. برنامه‌سازی برای تلویزیون و جذب مخاطب و مردم قواعدی دارد. مخصوصاً در این روزگار که مردم مختار هستند و همچون دهه شصت اجباری در انتخاب‌ها تک رسانه نیست، اگر با آن قواعد بازی نکنید جز خسران و آسیب زدن به بیت‌المال حاصل دیگری ندارد.

مردم بازمی‌گردند یا این هزینه‌ها اضافه است

با همه این اوصاف باز آمارها باید راه را نشان دهند، از آنجایی که بعضی از منابع همچون مدیر پیشین روابط عمومی صداوسیما در شبکه ایکس نوشته است که برای حضور هر سلبریتی در برنامه‌های نوروزی تلویزیون بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، باید اقبال مردم را مورد بررسی قرار بگیرد و آمارها بگویند که با توجه به هزینه‌های انجام شده مردم به هنرمندان اعتماد کرده‌اند و به‌واسطه حضور آنان باری دیگر صداوسیما را انتخاب کرده یا نکرده‌اند، باید ماند و دید ترفند و تکنیک آقایان جواب داده و این سازمان توانسته با توجه به حذف یکی از رقبای خارجی صداوسیما که در ساخت برنامه‌های عامه‌پسند توانمند بود، مخاطب خاکستری و سرگردان را به دست آورد. اگر این اتفاق افتاده باشد، باید بیشتر به سمت خواسته‌های مردم حرکت کنند نه اینکه فقط در یک شب و در مجموعه برنامه‌های نوروزی و چند سریال اتفاقی محدود و گذری رخ بدهد. تغییر رویکرد آقایان و بازتاب عقاید مردم در حالتی آینه وار می‌تواند منجر به کسب اعتماد عمومی و بازگشت سرمایه اجتماعی برای بزرگ‌ترین و پرهزینه‌ترین سازمان فرهنگی شود. بازتاب عقاید مردم و بخش بزرگی از جریانات فکری کشور در چند برنامه گفتگو محور در بازه زمانی انتخابات مجلس و بعد از آن نوروز ۱۴۰۳ می‌تواند، سنگ محکی باشد برای استمرار یک روند رو به آینده. چرا که تجربه پرهزینه دو سال گذشته نشان داد، هرچقدر رسانه را در اختیار عده‌ای محدود بگذارید و بر یک خط فکری اصرار بورزید جز هزینه زایی و دور شدن مردم نتیجه در بر نخواهد داشت. مردم حتی اگر انتخاب دیگری نداشته باشند، هیچ اجباری در انتخاب نمی‌بینند و راهی برای خود می‌یابند.

نوروزی که برای مردم گران تمام شد؛ ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان برای حضور هر مهمان در تلویزیون / خوش به حال تکه سنگ، پیمان جبلی و وحید جلیلی

جبلی؛ سیاست درهای باز درهای بسته

اصرار پیمان جبلی به اینکه او درها را باز گذاشته است و این هنرمندان بودند که برای ساخت برنامه به صداوسیما نمی‌آمدند، در نوع خود نکته عجیبی است. او در گفتگو با تسنیم با اشاره به بازگشت هنرمندان، تأکید می‌کند:

این روند جدیدی نیست از روز اول هم اعلام کردیم صداوسیما خانه هنرمندان، خانه افرادی که در قالب هنر و برنامه‌ها و حضور در تلویزیون می‌خواهند برای مردم ساعات خوشی را خلق کنند و می‌خواهند به کشور و مردم‌شان خدمت کنند، است، تکرار می‌کنم این موضوع را از روز اول گفته بودیم؛ اما از اوایل سال ۱۴۰۲ به تدریج این علاقه‌مندی و اعلام آمادگی از سویِ چهره‌هایی که تصور می‌کردند صداوسیما شاید محدودیتی برای حضور آن‌ها ایجاد کرده بیشتر شد. در واقع متوجه شدند اینکه تصورشان غلط بوده و نتیجه‌ی آن ناشی از شیطنت‌های رسانه‌ای است که شاید جریان‌ها و افرادی که دلشان نمی‌خواهد صداوسیما، صداوسیمایی با حضور چهره‌ها باشد.

حالا خوشبختانه چهره‌ها متوجه شدند این تصور غلطی بوده و به‌تدریج اعلام آمادگی کردند و اکنون می‌بینیم یک طیف متنوعی از هنرمندان در تلویزیون حضور دارند. شاید مصداق بارزِ آن هم برنامه‌های نوروز باشد که چهره‌هایی هم به جمع چهره‌های برگشته به تلویزیون اضافه شده‌اند، به این معنی که رفته‌رفته شاهد حضور افراد بیشتری در قاب تلویزیون هستیم.

اینکه جبلی کوچ اجباری و حذف چهره‌ها و برنامه‌سازان را شیطنت رسانه‌ها می‌داند، نکته عجیبی است، کدام رسانه نگذاشت و شیطنت کرد و مانع ورود عادل فردوسی پور، رضا رشیدپور، رامبد جوان، سروش صحت، مهران مدیری و... به تلویزیون شد. این چهره‌ها مثالی و شاخص است. امروز کدام‌یک از کارگردانان همچون حمید نعمت‌الله، شهرام شاه‌حسینی، محمدرضا هنرمند، کمال تبریزی، مسعود جعفری جوزانی و... برای ساخت سریال در تلویزیون برنامه دارند. این در حالی است بسیاری از کارگردانان سینما ایران حتی کسانی همچون اصغر فرهادی کار تصویرشان را با تلویزیون شروع کرده‌اند یا سریالی را برای آن ساخته‌اند.

عباس قادری و ایرج خواجه امیری خوانندگان کوچه‌بازاری

قصد جدل نیست که بازگشت و ارتجاع تا کجاست، آقایان اگر قرار بود ایرج خواجه امیری که استادی در آواز است و صدایش روی تمام آوازخوانی‌های محمدعلی فردین بود را به تلویزیون دعوت کنند و خواننده‌ای دیگری ترانه «تکه سنگ» عباس قادری را بخواند، واقعاً در این دو سال جز اتلاف منابع ملی کار دیگری نکردند.

عباس قادری، جواد یساری، نعمت آغاسی و... ایرج خواجه امیری فارغ از اینکه چه جایگاهی در آواز سنتی ایران دارند؛ اما بی‌شک جزئی از هنر عامه و خوانندگان ترانه‌های کوچه‌بازاری تعریف می‌شوند، درواقع خوانندگان این جریان، از نظر موسیقیایی در دست خوانندگان فولکلور و مردمی (پاپ) قرار می‌گیرند. خوانندگانی که مفاهیم ساده شده از عشق و زندگی را روایت می‌کنند، این گروه از خوانندگان بخشی از بدنه اصلی فرهنگ یا فرهنگ‌ساز نیستند، همچنان که فیلمفارسی نبود. این گروه زمانی پرفروش‌ترین‌ها بودند و گوی را از رقبای خود، خوانندگان پاپی همچون (که بیشتر در دوره پهلوی دوم با الگو گرفتند از فرهنگ موسیقیایی غربی مخصوصاً اروپایی و آمریکایی ترانه و آهنگ نوشتند و خواندند.) ویگن، ابراهیم حامدی و... ربوده بودند. البته ماجرای استاد ایرج خواجه امیری با سایر خوانندگان این دست متفاوت است، او در زمان خود پدیده بود و توانایی بسیاری داشت، او همچون زنده‌یاد گلپا، جمال وفایی و بعضی از خوانندگان زن آن دوره، با آنکه آواز ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی را آموخته بودند اما در تلفیق با موسیقی‌ای که از غرب می‌آمد آثاری تازه خلق می‌کردند و می‌خواندند و... اگرچه ایرج خواجه امیری یکی از صدای بسیار خوب بود، اما به دلیل کثرت کار در فیلمفارسی و خواندن هر نوع ترانه‌ای در جریان اصلی و تأثیرگذار فرهنگی قرار نگرفت و با آن‌که توانایی بسیاری داشت اما نتوانست همچون بنان و داریوش رفیعی و... در عرصه فرهنگ جایگاه شایسته توانایی و صدایش را پیدا کند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1887417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 62
 • نظرات در صف انتشار: 19
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  پول اگه از جیبشون بدن درسته یک مشت اراجیف بلغور کردنو به خورد ملت دادن خدا ازتون نگذره
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
   برنامه‌هاشون بیشتر شبیه برنامه خاک کردن میت بود. دم سال تحویل جای دعا و لبخند حس خوب همه‌اش صحبت‌های سیاسی و جنگ غزه بود
  • مصطفی IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   68 9
   کدوم ملت هشتصدهزارنفرهم مخاطب ندارند فقط بودجه وبخوربچاپ است وتمام فقط ماشین چاپ پول برای خودی ها وگرنه اگر مخاطب داشت ده درصددرمردم تأثیر داشت درست نقطه مقابل خواست مردم است وخودشان میدانندفقط پول زیادی توشه وگرنه کی نگاهشون میکنه
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   69 6
   این نوع هزینه ها هستند که هر چه مالیات از مردم می گیرند و پول از صادرات نفت و گاز و ..... دریافت می کنند بازهم کم می آورند
 • رزمنده جانباز مسیح الله پایکاری فشندی IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  سلام من رزمنده جانباز هستم سپاهی فرزا حسنی باید داعم مجری باشد و رابود جوان و مهران مدیری و عادل فردوسی پور و مدیران و مجریان اتوبوسی نمیخواهم چون در پیتی هستند مانند شعبازیها و بسیجی ها چون کارکتر خوب ندارند مردم را از تلویزیون و پای صندوقهای دور کردند چون احزاب نداریم و هنرپیشه ها را اخراج مردهای اقای جبلی من طنز پرداز هستم ا ز رامبود و خانم پانتا بحرام الگوی من هستند در طنز و بازی کردن چون من همه مردم را میخندادم در روز با خوانندگی و رقصیدن پیش بیماران و با خنداندن خودم بیماران رادر بیمارستان و خیابان مردم را درمان میکنم موسیقی عشق من است برای شادی انسان و حیوانات و گیاهان
  • مجیدم IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
   121 5
   من مجیدم.@ببخشید رزمنده جانباز عزیزمیشه ترجمه کنیداین نظری که دادید? من متوجه نشدم.!!رامبدیا شهبازی .!!کدوم یکیش رو میپسندی.ممنونم ازلطف بیکرانه شما.
 • ناشناس IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  102 8
  نقدتون در حد همون فیلمفارسی بود. واسه نقد کردن اولا باید آزاد بود،دوما باید شناخت کافی داشت.رسانه در هر دو جنبه در ایران دچار فقر مطلق است.
 • مهدی IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  131 5
  نه برگشتی در کار نیست
  • مصطفی IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   36 4
   خودشون هم مخاطب صداوسیما نیستندهمین مهمانها یا کادرصداوسیما هم نگاه نمی‌کنند وکاملا دیدیم یک عده منگ وکپی کاراز شبکه منوتوی قبلی وماهواره وجم وماهواره های ترک وخارج دیدیم از مسابقات تاطمزهاشون همه و همه بی مغز وکپی کار چون فقط ماهی ها اونجان چونین میخواهند که باشند چون فقط ماشین چاپ پولشونه
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  برنامه جذاب صدا سیما تا ته ته اصلاح طلبان را سوزانده ، بسوزید
  • DE ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
   اصلاح طلبان کاری کردن که سوختید برای همینه حرف از سوختن میزنیید الآن هوا خنکه بشین روی سرامیک
  • علی اقای IR ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
   مردم الان نه اصلاح نه اصول میشناسند فقط اقتصاد اینها ... کی باشن
  • یک ایرانی IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
   شیرمادرت حلالت ،اصلاح طلبان هرکاری که نظام وصداپسیما بکنه به یک شکلی اعتراض می‌کنند حالا بانی وضع موجودند خودشونند
 • ایرانی IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  خوب مردم ایران ایرج عباس قادری و غیره را دوست دارن چه ربطی داره مگر دوست داشتن گناه و حرام شرعی
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  قبلا بخاطر خیلی از فیلم ها خواب نداشتم و لحظه شماری می کردم،،،ولی حالا خدارو شاهد میگیرم اسم تلویزیون که میاد حالم بهم می خوره ،،جدیدا هم می خوام ماهواره رو نصب کنم،همون شبکه های جم با تمام م بدی هاش از تلویزیون بهتره،،
 • خ IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  105 9
  علت نداشتن مخاطب درتلوزیون است
 • AT ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  94 11
  موسیقی هایی که چند نسل از آن خاطره دارند ،چه حضرات امروزی بخواهند یا نخواهند هیچگاه فراموش نمی شوند ،اگر جدا میخواهند با مردم ارتباط برقرار کنند باید با سلیقه مردم همراه شوند نه اینکه با زور بخواهند خلاف جهت آب شنا کنند که تنها از نفس می افتند بلکه هیچگاه به مقصد نمی‌رسند ،مثل سایر مواردی که مسئولان نظر خودشان را بر مردم ترجیح داده اند و شکست خورده اند
 • علی IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  140 8
  مهم نیست با این تورم که از اول عید بالا رفته جبران میشود فقط بدبخت مردم هستند که باید تاوان نادانها و ابلهان را دهند
 • ابی IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  140 6
  من به عنوان یکی از بینندگان که ماهواره هم نداریم و کل ایام عید را بیکار هم بودیم اما باز فقط آی فیلم و تماشا و سریال های دهها سال پیش را نگاه می کنم نمی دونم چرا دیگه هیچ حس و ارتباطی با برنامه های جدید سریال های جدید آدم نمی تو نه برقرار کنه به نظرم چون صداقت ندارن و مثل آدمی می مونه که داره یک جک بی مزه تعریف می کنه و حوصله نداری گوش بدید انتقاد اصلی بنده به تلویزیون برنامه های گفتگو محور هست مگه میشه از بیست کانال دوازده سیزده تا فقط گفتگو پخش کنند مگه چقدر میشه این گفتگو های بعضاً کاملاً یک سویه جانبدارانه و احمقانه همراه با خرافات را تحمل کرد
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  با این کارها تلویزیون رونق پیدا نمیکنه صدا و سیما داره پول هدر میده تغییرات ریشه و ساختاری در همه زیر ساختها لازمه آدم های ریشه دار مثل مهران مدیری و عادل فردوسی پور و احسان علیخانی اگه برگشتن تازه شاید مردم اقبال نشون بدن
  • IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   29 3
   این مجری ها با میلیون دلار پول من وشما از ریخت وپاش کم نذاشتن با همین پول مجری گری هفت پشت شون هم تامین هستن متاسفافه خیلی ها بازم چشمشون بسته هس وحقایق را نمیبینن برای مثال ،رامبد جوان ،مهران مدیری ،علیخانی و.......
 • NL ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  مشکل مردم با رسانه میلی بودن یا نبودن چهارتا سلبریتی درپیتی نیست.مشکل مردم دروغ پردازی وقیحانه این رسانه و قلب واقعیات به نفع حاکمیت است.تا این موضوع حل نشود رونالدو هم به صدا و سیما بیاید توفیری ندارد.
  • میترا IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   32 2
   دم شما گرم
 • ناشناس IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  54 9
  سلام. خبرگزاری محترم، قبلا عرض کرده بودم که نام بردن از خواننده ها در سیما دستوری است! شاهد از غیب رسید! اقای فتح الله زاده در پاسخ مجری که پرسید شما کدام خواننده را دوست داری؟ گفت اونیکه شما گفتید بگم ؟اهنگران بود! ولی نظر خودم چیز دیگری است ! ای کاش از اقای روشن سوال می شد چند از سیما پول این مردم فلک زده را گرفتی؟! تا نام یک خواننده را بگید؟! ان هم با 2 ساعت مرخصی از بیمارستان! پروین هم مانند روشن به پول احتیاج داره! سیما هم از جیب مردم گرسنه برای یک مشت تاریخ مصرف گذشته حاتم طایی شده است!
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  36 8
  اگر یک ادمه عادی ساده بیارند شک نکنید بیشتر تماشاچی نگاه میکنه تا این اوضاع احوال هاااا.. شخصا خیلی هااا تا ببیند طرف اومده بهبه چهچه میکنه شرط پرط تعریف میکنه از کسی تعریف میکنه شک نکنید کسی نگاه هم نمیکنه.. خاموش کنیم بهتره اینه که طرف نی نی به لالاش هست بهبه چهچه کنه.. وای اگر مسولین باشند
 • مجید IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  19 87
  اولا که خودمجریها ویکعده بازیگر خواستندکه به بهانه درکنار مردم بودن روپیش بکشندوازصداوسیماخداحافظی بکنن.والبته لگدی هم به نظام زده باشند.دومأ تواغتشاشات ذات بعضیها خوشبختانه مشخص شد.والان دوست از دشمن تفکیک شده.
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  18 77
  شمایی که تا دیروز می‌زدی کسی تی وی نمیبینه چی شد حالا سرگرمی خرج داره دیگه مفت که نیست
 • ناشناس IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  99 9
  آقا ما این برنامه شما رو نخواستیم. بی خودی پول مردم و بیت المال را صرف اینا نکنیییییییید
 • عاشق ایران سرباز وطن IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  19 94
  بسوزد ته اصلاح طلبان سکوهای پرتاب موشکهای فرهنگی به سمت قلب مردم ایران بمیر اصلاح طلب منافق
 • ناشناس IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  66 3
  دقیقا از زمانی که اقای جبلی ریس شد صداسیما تعطیل شد یعنی خیلی از هنرمندان یا اخراج شدن یا انگ همکاری با دشمن زده شد یا منوع التصویر شدن وقتی اقایون تندرو و افراطی و هم فکرانش دیدن دیگه مخاطبی ندارند و میلیارد ها تومن را به باد دادن و فردا باید پاسخ گو باشند مجبور شدند که برای بازگشت هنرمندان هزینه های کلان کنند از حیب ملت اقای جبلی اصلا لیاقت ریاست سازمان صداوسیما رو ندارد ریس باید کسی باشه که از هنر و هنرمند و صداوسیما و فیلم و برنامه و آشنای کامل در این عرصه را داشته باشد نه ایشون که اصلا قیافش به صداوسیما نمی خوره این چنین مدیران است که امروز وضعیت مملکت و مردم دوچار مشکل است و ملت در رنج و عذاب گرفتار هستند چون هیچ کس سر جای خودش نیست
 • حسام IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  63 4
  مردم در تنگنای اقتصادی چه اخبار درد اوری باید بشنوند
 • م د IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  86 7
  پول مفت برا یه مشت دلقک هست ولی برای کارگری که در بخش تولید مملکت شبانه روز جون می‌کنه باعث تورم میشه ای خدا عدالت تو شکر
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  60 5
  شما که میدونین کسی تماشاتون نمیکنه چرا اینهمه هزینه کردین!!! خدا شاهده من یکی که یک دقیه هم شبکه های ایران نگاه نمیکنم،فقط فوتبال اونم خارجی...
 • محمد IR ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  59 3
  ازلج هم بودجه این مملکت رو فنا کنید برای دعوت یه مهمان 200 تا 800 میلیون چه خبره بچاپ بچاپه دیگه در شبکه های ماهواره شنیدم که خواننده باید پول بده تا آهنگ اون پخش بشه اینجا ایرانه کی بکیه
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  43 6
  با پول همه کار میشه کرد .. پول دادن یه سرس از کار افتاده اومدن .. که همه جا هستن ... مهران غفوریان .. طارمی ... فقط جاشون شبکه مستند خالی بود ،،، بیرانوند .. شبکه مستند جای اینا خیلی خالی .. بود .. با مهران رجبی .. شبکه مستند,,,,, 4
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  72 3
  حرامتان باد
 • IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  47 2
  البته این ظاهر داستانه در پشت پرده مسیولین مربوطه شیتیل خودشونو از این مثلا مهمونها و سلبریدی ها می گیرن اینجا فقط کلاه سر مردم رفته
 • رزمنده و آزاده و جانباز جنگ IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  60 5
  پول این بریز بپاش ها از جیب مردمی که مدتهاست مخاطب صدا وسیما نیستند... شرم آور است که سیما با تعدادی مجری مسخره این محتواهای پوچ را تولید می‌کند، مخاطب شما کیست؟ چند درصد مردم به شما استناد میکنند
 • ایرانی IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  62 4
  سلام انشاءالله این خبر که صدا و سیما برای آوردن کسی پول می دهد دورغ باشد ولی اگر راست باشد بنده از طرف خودم حلال نمی کنم
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  53 4
  یک ساله ما تلویزیون روشن‌ نمیکنیم
 • مریم IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  56 6
  ای کاش دویست میلیون به من می‌دانند. بدون بهره با اقساط طولانی تا برای خودم و دو نفر دیگه شغلی ایجاد کنم و با مدرک دکتری بیکار نباشم. منکه این برنامه های شب نوروز رو نگاه نکردم . ولی واقعا دور از انصاف یکی مثل من بیکار باشه و به پول نیاز داشته باشه. یکی مثل اینها برای یه شب دویست میلیون بگیره.
 • مرتضی US ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  78 3
  به صراحت میگم.خاک بر سرتان.صداوسیما.مگه این آقایون یاخانومها تخم دوزرده میکنن که این مبلغ پرداخت میشه.خجالت بکشید.مردوم سیستان و بلوچستان بی خانه و کاشانه هستن.سیل هستی و نیستی شان را برده.اونوقت شما برای به درد نخوری مثل فرزاد حسنی وامثال این تهفه این مبلغ رو می دین.بخدا حرامه.از گوشت سگ حرومتره.به چشمان اشک بار کودک سیستانی وشکم گشنش نگاه کنید و خجالت بکشید.یه مشت آدم چرت با یه برنامه چرت تر از خودشون شو راه انداختن.ننگ بر شما.ننگ بر شما.
 • سرباز سردار سلیمانی IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  64 3
  ای کاش این پولا خرج فقرا میشدن.
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
  100 3
  این چه اسلامیه خیلی‌ها سر گرسنه به زمین بگذارند پول یک درمان که عمل کنند ندارند وخیلی چیزهای دیگر ولی حق قدم ۲۰۰تا ۸۰۰میلیون به بعضی‌ها بدهند
 • مجتبی IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  40 6
  فقط نون خ بقیه صدای گوسفند میدن
 • حرف حق IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  6 28
  چرا موقعی که عادل فردوسی پور هم تو صدا و سیما بود و دستمزد هنگفت می‌گرفت همین قدر علیه مجری ها و سازنده برنامه ها موضع نمی‌گرفتین؟!!!
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   6 11
   درود به شرفت، این انتقادها حزبی است نه از سر دلسوزی برای مردم. همین الان بگو عادل فردوسی پور با حقوق رسانه ملی ساعت طلا بسته میان میگن نوش جونش ،دزدی که نکرده ،حقش بوده و از این چرندیات
 • ایرانی IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  24 0
  این حق الناس است آقای جبلی از کیسه خلیفه می بخشند مدیران صدا و سیما مردم ایران واقعا چقدر بدبخت هستند که زن و بچه شون سر گرسنه بر بالین میگذارند وصدا سیما بودجه مملکت را برای افراد خاص حیف و میل می‌کنه لعنت بر رانت وفساد وباند بازی .
  • روا IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   7 1
   موافقم گل گفتی
 • سوسن IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  14 0
  آخه چ سودی برای مردم داشته هر سلبریتی گیرشون اومده آوردن مگه ملت تلویزیون میلی نگاه می کنن پولی که توجیبی ملت میاد ۴۰۰ یا۳۰۰ این پول احتمالا از جیب بچه هاشون کن میشه
 • ناشناس IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  18 0
  بعضی از مسئولین همه جوره پول بیت المال را حرام میکنن بوجه ی چند سال مردم مسلمان را به مربی های خارجی وبی دین ، مربی های داخلی و....فوتبال میدن آخرش هم تیم همیشه بازنده اند به هنرپیشه که اصلا نمیدونه دستهای زخمی و ورم کرده پینه بسته مردم و کارگر هاچه شکلیه میدهند و... اگه عدالت در جامعه باشه نیازی به زورکی خندان دنه مردم نیس همه خودشون میخندن خدایا امید مردم مومن و مستضعف به تو هس
 • حمید IR ۰۱:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  6 22
  اینجا ایرانه ،همیشه معترض ،چون اگه کار بشه میگن چرا پول خرج شد ،پولو بدید به فقرا ،اگه خرج نشه میگن رسانه مهمه باید خرج بشه ،والله ما که نفهمیدیم مردم کشورمون حالشون خوبه یاد بد ، سلبریتی که ما طرفدارشونیم این هستن پول میخوان تا بیان جلو دوربین ،بعد ما برا همینا سر گردن میشکنیم و مرجع تقلید ما هستن ،اصلا شیر تو شیریه😝
 • علی IR ۰۲:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  16 0
  هرچه باید گفتید.از پول کی میبخشند با اون سال تحویل و سریالهاشون. من‌ که راضی نیستم حرامشون باشه . کاش یک نسخه از این گزارش کتبا به مقامات و مسئولین ارسال کنید ، اونها که نمی خونند شاید اینجوری پاسخگو باشند!
 • ن IR ۰۲:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  13 0
  ما اینده نگر نیستیم عمق نگاه مسولین ما نهایتا یک سال است ولی کسی موفق است که عمق نگاه سی سال حداقل داشته باشد هنرمند که محبوبیت رو تو سی سال بدست اورده رو یه مسیول یه ساله حذف میکنه حالا سی سال متتظر باش تا یکی دیگه پیدا بشه ما استاد ویران کردن و ناتوان در ساختنیم بعد میگیم چرا مخاطب کمه میخوای امتی رو ذلیل کنی نادان رو حاکم کن دیگر نیازی به جنگ نیست خودشان نابود میشوند
 • ناشناس IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  13 0
  واقعا چه خبره؟! ما داریم تو دوره قاجار زندگی می کنیم!؟
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  17 0
  اینها مهمان و هنرمند نیستند بندگان پول هستند
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  13 1
  این پولها از کجا واز جیب چه کسانی پرداخت می‌شود و چرا
 • هادی IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  9 0
  ازکجا؟
 • ابراهیم عبدالهی IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  13 1
  همونطور که هزینه دو تا تیم استقلول و پیروزی رو از جیب مردم پرداخت می کنن هزینه این دکور و این همه ریخت و پاشم از جیب مردم براشت میشه مردم مظلوم وطنم
 • با IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  15 0
  توی مملکت اینقدر آدم محتاج به نان شب هست،حیف این پولهای مفت که به این مهمان ها دادید، خداوکیلی یک نظر سنجی بکنید ،ببینید چقدر برنامه هایی که برایشان این همه پول خرج کردید مخاطب داشته است، این همه پول را از کجا میآورید که به مهمان ها میدهید درحالی که اکثر مردم مشکل معیشت دارند!!!
 • رضا IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  1 14
  شما هدفی بجز تخریب ندارید .بیایند درسیما یه جور نیایند یه جور بهانه
 • احمد IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
  7 2
  شیعه 200 تا800 میلیون چقدر صحت دارد، بنظرم هیچوقت یک هنرمند واقعی زیر بار چنین خفتی نمی‌رود، مگر اینکه جز این باشد، ضمنا صدا وسیما اینقدر بی درو پیکر است که با این اوضاع اقتصادی این طوری پول پاشی کند؟ همه پول می‌دهند تا در چنین مکانی دعوت شوند انوقت ما پول می‌دهیم که تورا خدا یکساعت بیا ما اینقدر بتو می‌دهیم! وای بر حال ما و