انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس فیلمنامه «جدایی نادر از سیمین» نوشته اصغر فرهادی را به عنوان بهترین فیلمنامه سال 2011 انتخاب کرد.

به گزارش خبرآنلاین، برندگان این دوره جوایز سالانه انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس (LAFCA) یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) معرفی شدند و درام-کمدی «فرزندان» به کارگردانی الکساندر پین عنوان بهترین فیلم سال را به خود اختصاص داد.

«فرزندان» با بازی جرج کلونی در حالی فیلم منتخب این انجمن شد که فیلمنامه‌نویسان این فیلم در رقابت با اصغر فرهادی ناکام ماندند.

«جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد. پین و نت فاکسن و جیم راش برای «فرزندان» دومین انتخاب منتقدان لس آنجلسی بودند.

از سوی دیگر «جدایی نادر از سیمین» نتوانست عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان را به خود اختصاص دهد و پس از فیلم چینی «شهر زندگی و مرگ» ساخته لو چوان، دومین فیلم منتخب انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس در این بخش شد.

«فرزندان» سومین فیلم به کارگردانی پین است که جایزه اصلی منتقدان لس آنجلسی را دریافت می‌کند. او پیش از این با «درباره اشمیت» و «از کنار»
هم برنده جایزه بهترین فیلم از این انجمن شده است.

پین در مجموع با دریافت هفت جایزه از انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس رکورددار است. او یک جایزه بهترین کارگردان، دو جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه نسل نو این انجمن را هم در کارنامه دارد.

کلونی در «فرزندان»‌ فیلم جدید او نقش وارث خانواده‌ای را بازی می‌کند که در هاوایی زمین‌های بسیار دارد. وقتی همسرش در حادثه‌ای مجروح می‌شود، مسئولیت نگه‌داری از دو دختر نوجوانش به عهده او گذاشته می‌شود.

انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس که 34 عضو دارد، 13 ژانویه 2012 (23 دی) در مراسمی در هتل اینترکانتیننتال در لس آنجلس از برندگان تقدیر می‌کند.

فهرست کامل برندگان انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس به این شرح است:

فیلم خارجی‌زبان: «شهر زندگی و مرگ» / انتخاب دوم: «جدایی نادر از سیمین»
بهترین فیلم: «فرزندان» / انتخاب دوم: «درخت زندگی»
انیمیشن: «رنگو» / انتخاب دوم: «ماجراهای تن تن: راز اسب شاخدار»
بهترین کارگردان: ترنس مالیک، «درخت زندگی» / انتخاب دوم: مارتین اسکورسیزی، «هوگو»

بهترین بازیگر مرد: میشائل فاسبندر، «یک روش خطرناک»، «جین ایر»، «شرم»، «افراد ایکس: درجه یک» / انتخاب دوم: مایکل شانون، «پناه بگیر»
بهترین بازیگر زن: یان جانگ-هی، «شعر» / انتخاب دوم: کرستن دانست، «ملانکولیا»
مستند/غیرداستانی: «غار رویاهای فراموش‌شده» / انتخاب دوم: «آلاچیق»
بهترین فیلمنامه: اصغر فرهادی، «جدایی نادر از سیمین» / انتخاب دوم: الکساندر پین و نت فاکسن و جیم راش

بهترین بازیگر مرد مکمل: کریستوفر پلامر، «تازه‌کارها» / انتخاب دوم: پاتن آسوالت، «جوانی»
بهترین بازیگر زن مکمل: جسیکا چاستین، «کوریولانوس»، «دِین»، «کمک»، «پناه بگیر»، «مناطق کشتار تگزاس»، «درخت زندگی» / انتخاب دوم: جانت مکتیر، «آلبرت نابز»
بهترین فیلمبرداری: امانوئل لوبزکی، «درخت زندگی» / انتخاب دوم: کائو یو، «شهر زندگی و مرگ»
بهترین طراحی صحنه: دانته فرتی، «هوگو» / انتخاب دوم: ماریا دیورکوویچ، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»

بهترین موسیقی: کمیکال برادرز، «هانا» / انتخاب دوم: کلیف مارتینز، «راندن»
بهترین مستقل / تجربی:
«جرقه هستی»

ورایتی / 11 دسامبر / ترجمه: علی افتخاری


5858

کد خبر 188965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =