«کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی برنده جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان به انتخاب حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو شد.

به گزارش خبرآنلاین، حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) برگزیدگان خود را در سال 2011 معرفی کرد.

«درخت زندگی» به کارگردانی ترنس مالیک برنده جایزه بهترین فیلم و کارگردان شد و امانوئل لوبزکی هم برای این فیلم جایزه بهترین فیلمبرداری را گرفت. «درخت زندگی» ماه مه پیش برنده جایزه نخل طلایی شد.

گری اولدمن برای بازی در نقش جرج اسمایلی مامور مخفی بریتانیایی در فیلم «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» بهترین بازیگر مرد شد. این فیلم جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را هم برای بریجیت اُکانر و پیتر استراگان به همراه داشت.

حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو تیلدا سوئینتن را برای نقش یک مادر بد در «باید درمورد کوین صحبت کنیم» به عنوان بهترین بازیگر زن سال معرفی کرد.

آلبرت بروکس برای «راندن» جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را برد و ونسا ردگریو برای «کوریولانوس» برنده جایزه بهترین بازیگر زن مکمل شد.

جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی به جی. سی. چاندور برای Margin Call«
 » رسید. «مطبوعات جنجالی» ارول موریس برنده جایزه بهترین مستند شد و «رنگو» جایزه بهترین انیمیشن را گرفت.

«کپی برابر اصل» عباس کیارستمی انتخاب حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان بود.

این فیلم اولین بار در دنیا پارسال در بخش مسابقه شصت و سومین جشنواره فیلم کن به نمایش در‌آمد و برنده جایزه بهترین بازیگر زن (ژولیت بینوش) شد.

«کپی برابر اصل» که داستان آن در توسکانی در ایتالیا روی می‌دهد تولید مشترک ایران، فرانسه و ایتالیاست.

ورایتی / 11 دسامبر / ترجمه: علی افتخاری

5858

کد خبر 188998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =