ایرنا نوشت:

مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی شعبه بوشهر گفت: به دلیل ریزگردهای معلق در آسمان این استان که منجر به کاهش دید افقی خلبان شده است، پرواز تهران - بوشهر صبح روز دوشنبه لغو شد. احمد ماحوزی افزود: با وجود گذشت سه ساعت از زمان پرواز تهران به مقصد بوشهر به دلیل مناسب نشدن شرایط دید افقی خلبان در فرودگاه بوشهر این پرواز انجام نمی شود. وی یادآورشد: میزان دید افقی خلبان در بامداد روز دوشنبه در فرودگاه بوشهر یکهزار و 500 متر بود که حداقل دید برای فرود و برخاستن هواپیما در فرودگاه بوشهر که مجهز به سیستم های پیشرفته ناوبری نیست باید دو هزار و 500 متر باشد.
ماحوزی اضافه کرد: برای رفاه حال مسافران نوع هواپیمای ایرباس پرواز صبح تهران به بوشهر در بعد از ظهر امروز به 747 که هواپیمای دو طبقه است و در مسیرهای خارجی استفاده می شود، تغییر کرده است. مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی شعبه بوشهر اظهار داشت: این امر باعث خواهد شد تا کل مسافران نوبت های صبح و بعد از ظهر تهران به بوشهر و بالعکس منتقل شوند. براساس برنامه ریزی انجام شده پرواز نوبت بعد از ظهر در ساعت 50/18دقیقه فرودگاه بوشهر را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.
ماحوزی گفت: پرواز شماره 8014 مشهد به بوشهر که به دلیل کافی نبودن دید خلبان صبح دوشنبه در فرودگاه شیراز به زمین نشست نیز هنوز تعیین تکلیف نشده است. این مقام مسوول با اشاره به اینکه این پرواز باید در ساعت 30/7دقیقه در فرودگاه بوشهر به زمین می نشست افزود: در صورت مساعد نشدن شرایط جوی در استان بوشهر هواپیمای شرکت هواپیمایی ایرتور پرواز مسیر مشهد - بوشهر از فرودگاه شیراز به سمت مشهد بازخواهد گشت. وی یادآورشد: مسافران این پرواز مجاز هستند که در صورت تمایل در فروگاه شیراز پیاده شده و با وسیله حمل و نقل زمینی به بوشهر مسافرت کنند یا دوباره به مشهد برگردند.
47282

کد خبر 189006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =