فدراسیون والیبال ایران حالا سودای میزبانی دور نهایی لیگ جهانی را دارد، آن هم وقتی که نتوانست در تک بازی انتخابی جواز لیگ جهانی را بگیرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ با اینکه FIVB میزبانی دور نهایی لیگ جهانی را به بلغارستان داده بود اما شرایط بد اقتصادی اروپا ،همه چیز را بهم ریخته تا حدی که شاید بلغاریها هم از میزبانی انصراف دهند. با این احتمال شاید فدراسیون جهانی میزبانی را به کشور دیگری بدهد ، داورزنی هم با اطلاع از این شرایط نقشه میزبانی دور نهایی لیگ جهانی را کشیده.تا شاید رویایش برآورده شود،همان طور که قبلا گفته بود:« با امکانات جام ملتهای آسیا می توانیم میزبان لیگ جهانی باشیم.»
البته تمجید FIVB به خاطر میزبانی پر تماشاگر جام ملتهای والیبال مردان آسیا و خودنمایی تیم ملی در جام جهانی، فدراسیون والیبال را به آرزویش نزدیک تر کرد. به همین خاطر داورزنی قدم بعدی را میزبانی بزرگان دنیا می داند. در این دوره لیگ جهانی 16 تیم حضور دارند که پنج تیم به دور نهایی می رسند تا برای قهرمانی در تیرماه سال اینده رقابت کنند. برای محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال این میزبانی ارزش زیادی دارد: «اگر با درخواست ایران موافقت شود، جهش خیلی بزرگی برای ورزش کشور محسوب می شود.»
کمیته مسابقه های فدراسیون جهانی والیبال در جلسه جمعه و شنبه علاوه بر انتخاب میزبانان رقابتهای سال 2013 و برنامه ریزی المپیک 2012 درباره میزبان دور نهایی لیگ جهانی هم تصمیم گیری می کند.سعید درخشنده دبیر فدراسیون والیبال و عضو کمیته مسابقه های فدراسیون جهانی هم با حضور دراین جلسه از درخواست رسمی ایران دفاع می کند.هرچند نمی داند چه کشورهایی رقیب ایران هستند. خودش می گوید: «نمی دانم چه کشورهایی مثل ایران داوطلب این میزبانی هستند. به هر حال درجلسه دو روزه جمعه و شنبه معلوم می شود.» او درباره دلیل درخواست میزبانی ایران می گوید:«در جام جهانی ژاپن والیبال ایران نمایش خوبی داشت.با رشدی که ایران در این رقابتها داشت. البته میزبانی پرتماشاگر جام ملتهای آسیا، پیشنهاد دادیم حالا که تیممان در لیگ جهانی نیست میزبان دور نهایی آن باشیم.»
البته ایرانی ها از تجربه آرژانتینی ها استفاده می کنند: «البته یک بار آرژانتینی ها این کار را تجربه کرده اند. آنها در حالی که تیمشان در لیگ بازی نمی کرد اما میزبانی دور نهایی را گرفتند. ما هم فکر می کنم که شانس 50 -50 برای گرفتن میزبانی داریم.» فدراسیون می داند برای این کار باید با بعضی ارگانها هم مذاکره کند. درخشنده می گوید:«ما برای میزبانی خوب همه رایزنی ها را انجام می دهیم.امکاناتمان را هم در معرض بازدید فدراسیون جهانی می گذرایم.در صورت تایید میزبانی باید با شهرداری تهران ،وزیر ورزش و مسئولان وزارت امورخارجه رایزنی کنیم تا امکانات میزبانی را گارانتی کنند.برگزاری رقابتها در حد استاندارد جهانی،صدور ویزا تیم ها و میزبانی بدون نقص.»
هرچند میزبانی این رقابتها شرایط خاص می خواهد اما ایرانی ها نگران نیستند. دبیر فدراسیون می گوید: «تنها میزبان باید هزینه اسکان تیم ها را بدهد وبقیه هزینه ها برعهده FIVB است. از این نظر هم به خاطر تعداد کم تیم ها مشکلی نداریم. با اسپانسرهایی که داریم و البته کمک وزارت ورزش می توانیم میزبان خوبی باشیم.» ایرانی ها برای جلسه لوزان با توپ پر می روند،علاوه بر دفاع از میزبانی این رقابتها اعتراض هم دارند:«ما یکسری اعتراضاتی هم به فدراسیون جهانی داریم.ما درباره زمان بندی مسابقه های جام جهانی،بلیت رفت و برگشت تیممان به ژاپن اعتراض داریم که باید رسیدگی کنند.البته در خواست میزبانی جوانان جهان 2013 را هم می دهیم.»
43 43
کد خبر 189016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =