فریبرز پناهی طراح تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی با حضور در کافه خبر از توان تولید روزانه 13 تا 14 میلیون لیتر بنزین با کیفیت در سه پتروشیمی کشور خبرداد.

به گفته او،وقتی روی واحدهای آروماتیک سازی  شبیه سازی کردیم از محصولی که بیرون می آمد، بنزین تولید می شد و البته تمام استانداردهای یورو را رعایت می کرد. عدد اکتان این بنزین 93 بود در حالیکه در شرایط عادی باید عدد اکتان آن روی 97 باشد.بنابراین با مخلوط شدن با بنزین موجود در پالایشگاه ها مشکل پایین بودن اکتان آن هم حل می شد. ضمن آنکه این بنزین عاری از ترکیبات گوگردی بود و شرایط آلودگی های زیست محیطی را نداشت.
براساس اظهارات پناهی، به نوعی با این تکنولوژی تقریبا یک محصول با استانداردهای جهانی تولید می شد.بنابراین در سال 86 آقای نوذری وزیر نفت وقت و نجابت مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی دستور تولید آزمایشی بنزین در پتروشیمی ها را دادند و ما در 48 ساعت این کار را انجام دادیم و بنزین تولیدی به پالایشگاه شیراز ارسال و تست شد. درآنزمان چون من کارمند شرکت ملی صنایع پتروشیمی بودم این طرح در بخش پژوهش این شرکت به نام بنده ثبت شد و بعد از آن معروف شد به طرح تولید 48 ساعته بنزین!
طراح تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی متذکرشد: براساس این طرح ما می توانیم روزانه بین 13 تا 14 میلیون لیتر بنزین از واحدهای پتروشیمی تولید کنیم.
مشروح این گفت وگو را اینجا بخوانید.
/22131

 

کد خبر 189062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد US ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
  7 0
  کدوم کیفیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بنزین یورو چنده می خو رونن به زور به ماشینای مردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدا شاهده زمانی که از بنزین وارداتی استفاده می کردیم با 206 تیپ 2 با یه باک 50 لیتری 850 الی بیشتر راه می رفتم اما الان با 50 لیتر بنزین با کیفیت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! به زور ماشین 500 تا راه میره این کجا و آن کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه چرا فکر می کنید مردم حمارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • محمدجواد IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۲
  6 0
  كيفيتش تشديد آلودگي هوا بخصوص در شهرهاي بزرگ و معلق شدن عناصر خطرناك براي سلامتي انسان در هوا است.
 • محمدرضا سجادیه IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  2 0
  نه بابا این حرفا کدومه کیفیتی در کار نیست که . من ماشینم مصرف سوختش بالا رفته بود و زورش هم اومده بود خیلی پایین . پیش یک مکانیک وارد رفتم .گفت ماشین اشکالی نداره و بنزینهای جدید مشکل داره . این آلودگی هم که حالا هست مال بنزینهاست. بله کیفیت دودش بهتر شده.
 • من IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  3 0
  آره جون خودتون...اگه کیفیت داشت که اینقد درجه آلودگی شهرها بالا نمی رفت...مشکلات آلودگی از زمانی به اوج رسیده که به قول خودتون خود کفا شدین و بنزین آشغال داخلی رو به خورد ماشینهای بیچاره دادین ..اونم با چه قیمتایی...مگه مردم ما گناه کردن ..با این همه منابع عظیم نفت و گاز، باید اینجوری آشغال به خوردشون بدین با قیمتای گزاف