فارس نوشت:

وکیل رئیس دفتر رئیس جمهور، اظهارات برادر رئیس جمهور درباره رحیم‌مشایی را کذب و مصداق بارز عناوین مجرمانه و قابل پیگرد قضایی دانست.
 

 سیدعلی‌اصغر حسینی وکیل اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور، با انتشار متنی به اظهارات داود احمدی‌نژاد درباره سوابق و دیدگاه‌های موکلش واکنش نشان داد.

در این متن با اشاره به سخنان داود احمدی‌نژاد که در تاریخ 19 آذر ماه جاری توسط این خبرگزاری منتشر شده، اظهارات برادر رئیس جمهوری و بازرس ویژه اسبق وی مصداق بارز "افترا و نشر اکاذیب" دانسته شده است.

وکیل مشایی اعلام کرد: اظهارات آقای داود احمدی‌نژاد علیه موکل اینجانب، من جمله "برخورداری از سابقه نفاق و اباحی گری و لیبرال بودن، عضویت در انجمن حجتیه، تعظیم در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی، عدم اعتقاد و التزام به ولایت فقیه، ادعای ارتباط با امام زمان (عج) و ...، اکاذیب و اباطیلی ساخته و پرداخته ذهن وی و همفکران اوست.

حسینی افزود: این اظهارات مصداق بارز عناوین مجرمانه افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی موضوع مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی محسوب می‌شود و مسلما در اسرع وقت نسبت به طرح شکایت کیفری علیه ایشان اقدام خواهد شد. 

وی با ذکر این نکته که "آقای داود احمدی‌نژاد در خلال سخنان خود بحث حمایت از ولایت را مطرح و آقای مشایی را بدون دلیل و مدرک متهم به عدم اعتقاد و  التزام به ولایت فقیه کرده، در حالی که مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات‌شان به پرهیز از ارتکاب تهمت، افترا و غیبت در جامعه ولو به بهانه اصلاح امور تاکید کرده‌اند"؛ سخنان برادر رئیس جمهور را از این حیث، نقض غرض و مصداق عدم التزام به فرامین و تاکیدات رهبر معظم انقلاب دانست.

وکیل رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان با تقدیر از تلاش‌ رسانه‌ها در عرصه خطیر اطلاع‌رسانی از آنها خواست که "در انتشار اخبار و مطالب خود، بیش از پیش به قانون مطبوعات به ویژه فصول مربوط به رسالت و حدود مطبوعات توجه کرده" و "در راستای فرامین مقام معظم رهبری از ترویج فضای تهمت و افترا در سطح جامعه، از نشر مطالب کذب و اثبات‌نشده پرهیز کنند".
 
داود احمدی‌نژاد برادر محمود احمدی‌نژاد که مدتی در دولت وی مسئولیت بازرسی ویژه نهاد ریاست جمهوری را بر عهده داشت، اخیرا در سخنانی با تشبیه "مشایی" با "مهاجرانی" به ذکر مطالبی درباره سوابق و دیدگاه‌های رئیس دفتر رئیس جمهور پرداخت. 
/27212

کد خبر 189206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =