آن روز که پناهیان گفت فلسفه بعثت، اخلاق نیست با او برخورد نشد تا اینکه پیامبر را گوشت تلخ معرفی کرد

و چه خوش‌حال‌ام، که قبیله‌ی ما ذائقه‌اش هنوز و همچنان در طبخ سلف صالح قوام گرفته، که شیرینی گوشت پیامبر رحمت را همچنان و هنوز، در کنار تربتی که هنگام تولد، کامش را با آن برداشتند، شیرین و گوارا حس می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین روزنامه اطلاعات در یادداشتی که به اظهارات اخیر علیرضا پناهیان اختصاص دارد نوشته است:

او راست می‌گوید. اسلام او و هم‌کیشانش، پیامبری دارد، که هیچ اثر و یادی از آن پیامبر در قرآن دیده نمی‌شود.

در عوض در اسلام ما، که قرآن نماینده‌ی تام و تمامش است، لااقل در پنج‌جایش پیامبری ترسیم و تعریف شده، که اگر گوشتش تلخ بود، مردمان از دورش پراکنده می‌شدند؛ هم خُلقش بسیار عظیم است، هم رحمة للعالمین است، هم شرح صدر و حوصله‌اش بس فراخ است و هم با پیروانش رحیم است و حتی با دشمنانش- در غیر موضع جنگ و شقاقی که بر او تحمیل کنند- اهل صفح و عفو است.

آری، این پیامبر ما و آن اسلام ماست؛ لَکُمٛ دِینُکُمٛ وَلِیَ دِینِ ِ؛ این دین بر ما کافی است و شمایان هم بر دین خود بمانید و بنالید.

…اما چه شده، که مطامع دنیوی و مسابقه‌های سیاسی و صف‌بندی‌های رقابتی جناحی، گوشت پیامبر رحمت ما را در ذائقه‌ی مبدّلش این‌گونه تلخ می‌چشد؟ لابد سرّی در سرسراهای درونی دارد، که عیش خویش را در نمایش طیش از اسلام رحمانی می‌بیند و لابدتر آن، که اگر دمیدن در شیپور اسلامِ گوشت‌تلخ را از دست فرونهد، چیزی برای دمیدنِ دم‌به‌دم در بوق‌های رسمی و غیر رسمی نمی‌یابد.

به او و هم‌آوازانش حق می‌دهم، که یک روز انگیزه‌ی بعثتی را که پیامبر رحمت، تکمیل مکارم اخلاق خواند به چالش بکشد، و وقتی کسی متعرّض او نشد، بلندتر از پیش بانگ بردارد و گوشت پیامبر و علی را زیر جراحی سیاسی و قبیلگی خود تلخ بیابد.

… و چه خوش‌حال‌ام، که قبیله‌ی ما ذائقه‌اش هنوز و همچنان در طبخ سلف صالح قوام گرفته، که شیرینی گوشت پیامبر رحمت را همچنان و هنوز، در کنار تربتی که هنگام تولد، کامش را با آن برداشتند، شیرین و گوارا حس می‌کند.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1892914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =