۰ نفر
۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۱
بلیت باغ پرندگان تهران گران شد

 اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز قیمت جدید بلیت باغ پرندگان را تصویب کردند.

به گزارش خبرآنلاین، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز قیمت جدید بلیت باغ پرندگان را تصویب کردند و بر همین اساس بهای این بلیت از ۶۰هزار تومان در سال ۱۴۰۲ به ۹۰هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کرد.

تسنیم در خبری نوشت: در جریان جلسه امروز، سه‌شنبه، شورای اسلامی شهر تهران اصلاحیه مصوبه تعیین بهای خدمات استفاده از مراکز تفریحی ـ بازدید از مجموعه باغ پرندگان تهران در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت.

محمد آخوندی؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه این شورا با اشاره به اینکه شهرداری تهران در لایحه پیشنهادی خود برای بلیت باغ پرندگان رقم ۱۳۵ هزار تومان را پیشنهاد داده است، گفت: با توجه به مباحثی که در کمیسیون خدمات شهری و برنامه و بودجه انجام گرفت، در نهایت ما این رقم را به ۹۰ هزار تومان کاهش دادیم.

وی افزود: سال گذشته قیمت بلیت بازدید از باغ پرندگان ۶۰ هزار تومان تعیین شده بود و امسال در لایحه شهرداری این رقم ۱۳۵ هزار تومان تعیین شده بود و در نهایت پس از بررسی در دو کمیسیون خدمات شهری و برنامه و بودجه، این رقم به ۹۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

آخوندی خاطرنشان کرد: البته ناگفته نماند در دو سال شیوع ویروس کرونا هیچ افزایشی را برای قیمت بلیت بازدید از باغ پرندگان در نظر گرفته نشد و سال گذشته (۱۴۰۲) نیز هیچ افزایش قیمتی در این زمینه نداشتیم، همچنین بازدید برای توریست‌های خارجی از باغ پرندگان ۳۰ دلار تعیین شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا تصریح کرد: با توجه به پیشنهاد شهرداری تهران در زمان کاهش بازدید از باغ پرندگان، تخفیف‌هایی پیش‌بینی شده که این موارد در لایحه آمده است.

در ادامه جلسه پیشنهاداتی از سوی سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر برای هزینه پارکینگ پارک پرندگان عنوان شد و در نهایت هزینه پارکینگ برای ۳ ساعت ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان پیشنهاد شد که در نهایت این رقم مورد تأیید اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

همچنین در ادامه جلسه اعضای شورا با رقم ۹۰ هزار تومان هزینه بلیت بازدید باغ پرندگان در سال ۱۴۰۳ موافقت کردند.

به گزارش تسنیم، علی‌اصغر کمالی‌زاده؛ شهردار منطقه ۴، در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین بهای خدمات استفاده از مراکز تفریحی ـ بازدید از مجموعه باغ پرندگان تهران اظهار کرد: مجموعه باغ پرندگان در منطقه ۴ و در حاشیه جنگل لویزان قرار گرفته است.

وی با اشاره به مساحت باغ پرندگان تصریح کرد: این مجموعه ۲۳ هکتار مساحت دارد و ۸ هزار بال پرنده در باغ پرندگان نگهداری می‌شوند.

کمالی‌زاده با اشاره به اینکه باغ پرندگان در منطقه ۴، ۴ برابر بزرگتر از باغ پرندگان شهر اصفهان است، تصریح کرد: امسال تعداد بازدیدکنندگان نوروزی از باغ پرندگان، ۴۵ هزار نفر بود که بر اساس آمار و ارقام، باغ پرندگان دومین مقصد گردشگری به لحاظ مکان‌های گردشگری تهران بود.

شهردار منطقه ۴ گفت: با توجه به برنامه‌ریزی ان‌شاءالله امسال تعداد بازدیدکنندگان از باغ پرندگان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا خواهد کرد و بر همین اساس برنامه‌ریزی مدونی برای این مسئله صورت گرفته است.

وی همچنین به عدم افزایش قیمت بلیت باغ پرندگان در دو سال شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در سال گذشته نیز بهای این بلیت افزایش چندانی نداشت و امسال پیشنهاد ما افزایش بلیت باغ پرندگان ۱۳۵ هزار تومان بود که در نهایت در شورای شهر با رقم ۹۰ هزار تومان موافقت شد.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1893116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =