مروری بر حوادث ایران در چهارشنبه 23 آذر 1390

محاکمه پدر باربد باز هم به تعویق افتاد

روزنامه شرق نوشت: جلسه محاکمه پدر باربد مردی که پسرش را به آتش کشید و کشت برای بار دوم به تعویق افتاد. قرار بود جلسه محاکمه دیروز در شعبه 121 دادگاه کیفری ‌عمومی استان البرز برگزار شود اما به دلیل اعزام نشدن متهم از زندان این جلسه برای بار دوم به تعویق افتاد. متهم که محمد نام دارد اردیبهشت سال‌جاری پسر سه‌ساله‌اش به نام باربد را در خانه مادرزن سابقش با بنزین به آتش کشید و کشت. مطابق قانون مادر باربد نمی‌تواند برای شوهرش درخواست قصاص بکند بنابراین متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم و با درخواست دیه از سوی مادر باربد در دادگاه عمومی کیفری محاکمه می‌شود. محمد قرار است با توجه به تعیین وقت جدید بهمن‌ماه به دادگاه برود.

 

 

ناکامی 2 اغفالگر در ربودن یک دختر در خیابان

روزنامه جام‌جم نوشت: 2مرد جوان که پس از اغفال دختران، اموال آنها را می‌دزدیدند، هنگام ربودن دختری در یکی از خیابان‌های مشهد دستگیر شدند. اوایل همین هفته ماموران انتظامی مشهد هنگام گشتزنی مشاهده کردند 2 پسر جوان به دختری حمله‌ور شده و قصد دارند او را به زور سوار خودروی پژو کنند. ماموران قصد دستگیری آنها را داشتند که مردان جوان با رها کردن دختر، سوار خودرویشان شده و محل را ترک کردند. در پی این حادثه، ماموران به تعقیب خودروی متهمان پرداختند تا این‌که پس از شلیک چند تیر هوایی، خودروی آنها را در یکی از محله‌های جنوبی شهر متوقف و این دو جوان را دستگیر کردند. از خودروی متهمان 4 عدد گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و ضبط شد.
متهمان با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی گفتند دختران جوان را به عنوان مسافر سوار خودرو می‌کردند و پس از ارتباط دوستی، آنها را اغفال و به حومه شهر کشانده و با تهدید چاقو پول و گوشی تلفن همراهشان را می‌دزدیده‌اند. متهمان در ارتباط با ربودن دختر جوان نیز گفتند: قصد ارتباط با او را داشتیم که نپذیرفت. ما هم رفت و آمدهایش را زیر نظر گرفتیم و با مشاهده او در خیابان خواسته‌مان را تکرار کردیم که او باز هم نپذیرفت. در همین موقع تصمیم به ربودن او گرفتیم که با حضور به موقع ماموران، موفق نشدیم. بنابر این گزارش، در پی اعتراف متهمان، آنها با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

 

 

آزاد کردن زندانی؛ وعده ای برای کلاهبرداری

روزنامه خراسان نوشت: مردی که مراجعه کنندگان به دادسراها را با وعده اعمال نفوذ و آزاد کردن زندانی فریب می داد و از آنان مبالغ کلانی کلاهبرداری می کرد، زمانی که قصد داشت طعمه دیگری را به دام بیندازد دستگیر شد.
مردی به دادسرای ناحیه 16 تهران رفت و مدعی شد فریب یک شیاد را خورده است. شاکی در تشریح ماجرایی که اتفاق افتاده بود گفت: مدتی قبل پسرم به اتهام مشارکت در یک سرقت دستگیر و زندانی شد. بعد از آن من بیشتر روزها را در دادسراها و آگاهی می گذراندم و دنبال راهی برای آزادی پسرم بودم تا این که بازپرس پرونده با آزادی پسرم با وثیقه موافقت کرد. یک روز که به دادسرا رفته بودم مردی به نام فیروز در راهرو با من هم صحبت شد و گفت اگر بخواهم می تواند مشکلم را رفع کند. او گفت حاضر است در قبال دریافت مبلغ 300 هزار تومان یک سند برای پسرم گرو بگذارد تا او آزاد شود. من هم که سندی نداشتم از وعده این مرد خوشحال شدم و 300 هزار تومان به او دادم. او شماره تماسش را به من داد و قرار شد فردای آن روز همراه با سند به دادسرا بیاید و پسرم را آزاد کند اما یک روز بعد هر چه صبر کردم خبری از او نشد. وقتی با تلفنش که یک خط اعتباری بود تماس گرفتم گفت باید چند روز صبر کنم. وعده و وعیدهای فیروز یک ماه طول کشید و پسرم همچنان زندانی بود تا این که او دیگر به تماس هایم جواب نداد. آن زمان بود که فهمیدم فریبش را خورده ام و او از من کلاهبرداری کرده است.
در پی ثبت این شکایت دستگیری این مرد در دستور کار افسران پلیس آگاهی قرار گرفت. در همین حال ماموران حفاظت اطلاعات نیز برای به دام انداختن متهم به تکاپو افتادند اما ثبت چند شکایت مشابه نشان داد مرد تحت تعقیب یک کلاهبردار حرفه ای است و افراد زیادی را با این شگرد فریب داده است. شاکیان که در مدت کوتاهی تعداد آن ها به 19 نفر رسیده بود اعلام کردند فیروز به آن ها وعده داده به دلیل نفوذی که دارد می تواند زندانی شان را آزاد کند و جریان پرونده را به نفع آن ها تغییر دهد. در شرایطی که تجسس های پلیس ادامه داشت یکی از شاکیان مرد شیاد را در مقابل دادسرای جنایی تهران شناسایی و موضوع را به ماموران گزارش کرد. او گفت: چون فکر می کردم ممکن است فیروز به دنبال فریب افراد دیگری باشد در مقابل چند دادسرا به دنبال او بودم تا این که او را مقابل دادسرای جنایی، در حالی که مشغول صحبت با یک زن بود دیدم و ماموران را خبر کردم. در جریان دستگیری مرد کلاهبردار تعداد زیادی فیش حقوقی و سند جعلی از کیف دستی فیروز کشف و وی برای انجام تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد. با وجود این که تمام شواهد موجود علیه فیروز بود اما او اتهامش را انکار کرد و مدعی شد جرمی مرتکب نشده است. با این حال پرونده وی پس از تکمیل تحقیقات با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به مجتمع قضایی بعثت ارسال شد. صبح دیروز فیروز در برابر اتهام کلاهبرداری و استفاده از سند مجعول از خود دفاع کرد و قرار است به زودی رای دادگاه درباره وی اعلام شود.
28245

کد خبر 189321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  6 0
  مطابق قانون مادر باربد نمی‌تواند برای شوهرش درخواست قصاص بکند !!!! يه جاي كار ايراد داره !!!!!!!!!
  • بدون نام CA ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
   3 0
   ای بابا خیال کردین اینجا سوئیسه یا سوئد؟ ما ایرانی هستیم . یادتونه ؟ با همچین شوهر دیوانه ای آدم باید بچه اش رو بدزده و توی دل کوه توی غار بزرگش کنه ولی از خودش دور نکنه چون قااااااانون هم به داد آدم نمیرسه .